به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امروز 26 روز از حماسه عملیات «طوفان الاقصی» در فلسطین می‌گذرد. عملیاتی که همچنان نه تنها مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی، بلکه تمام دستگاه‌های عریض و طویل اطلاعاتی- امنیتی دنیا را در بهت فرو برد. اینکه چطور گروهی از مبارزین در یک منطقه بسیار محدود آن هم با امکاناتی که هیچ هم حساب نمی‌شد توانستند دست به چنین طوفانی علیه اشغالگران سرزمین شان بزنند. 

اما حماس قدرتمند، امروز با پشتوانه شهدایش و خون‌های پاکی که برای آزادی سرزمین‌شان ریخته شده چنان مقتدر عمل می‌کند که اسرائیل نتوانسته موفقیتی در مقابل این گروه مبارز به دست آورد. 

شهدایی مثل یحیی عبدالطیف عیاش، ریم صالح الریشی، عبدالعزیز الرنتیسی و … و شهدای عملیات شهادت طلبانه که نشان دادند حتی با دست خالی هم به مقابله با این رژیم غاصب خواهند پرداخت و کدام سلاح بازدارنده‌ای در دنیا وجود دارد که بتواند با فردی که آماده جانفاشانی است مقابله کند؟ این نکته در شهدای فلسطین بسیار حائز اهمیت است که اغلب این عزیزان از قشر تحصیل کرده فلسطین هستند و زندگی و خانواده شان را بسیار دوست می‌دارند اما برای هدفی والاتر قدم در سیر الی الله می‌گذراند.

یکی از این شهدای استشهادی شهید مهندس «رائد مسک» است. در این مطلب یادی می‌کنیم از او که نامش برای همیشه در تاریخ پر افتخار ملت فلسطین خواهد درخشید. 

رائد ساعت 9 سه شنبه شب (19/8/2003) موفق شد با وجود ایست‌های بازرسی نظامی به شهر قدس برسد و طی عملیاتی استشهادی 21 صهیونیست را کشته و  بیش از 136 تن دیگر را روانه بیمارستان کرد.

کشور فلسطین , جنبش مقاومت اسلامی |حماس , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,


کشور فلسطین , جنبش مقاومت اسلامی |حماس , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , کشور فلسطین , جنبش مقاومت اسلامی |حماس , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

کشور فلسطین , جنبش مقاومت اسلامی |حماس , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,


انتهای پیام/

source

توسط