یک کارشناس اقتصادی بر لزوم پرهیز نامزدهای ریاست جمهوری از نگاه‌های جناحی و تنگ‌نظرانه نسبت به مسئولیت‌ها تاکید کرد و گفت: هر دولتی که بر سرکار آمد اقدامات مثبت و موثر دولت قبل را ادامه دهد.

حمید نجف در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وعده‌های برخی از نامزدهای ریاست جمهوری از قبیل افزایش حقوق و دستمزد به تناسب تورم گفت: تمام وعده‌هایی که درباره بهبود وضع معیشت و افزایش حقوق و دستمزد داده می‌شود می‌تواند عملیاتی شود به شرط آنکه چرخ اقتصاد مملکت بچرخد و در گام نخست افراد زبده و کارشناس انتخاب شوند تا موانع اقتصاد را از سر کسب و کار مردم و تولید کنندگان بردارند.

وی افزود: زنجیره اقتصاد تنها به چرخیدن نیاز ندارد بلکه روغن کاری هم می‌خواهد و این امر مستلزم آن است که موانع پیش رو برداشته شود لذا هر یک از نامزدها در صورت پیروزی باید مقدمات تحقق برنامه‌ها و وعده‌های خود را فراهم کنند.

این کارشناس اقتصادی بر لزوم پرهیز از نگاه‌های تنگ نظرانه و قومی – قبیله‌ای تاکید کرد و گفت: هر یک از نامزدها باید نگاه فراجناحی نسبت به مسئولیت‌ها داشته باشند و بر اساس تخصص و شایسته‌سالاری عمل کنند.

نجف گفت: اینطور نباشد که در زمان مناظره اعلام کنند از همه گروه‌ها و جناح‌ها در دولت خود استفاده می‌کنند ولی از فردای روز انتخابات دیگر به این وعده جامه عمل پوشانده نشود و نگاه حزبی و جناحی بر عملکردها و مسئولیت‌ها حاکم شود.

وی در عین حال بر تداوم اقدامات مثبت صورت گرفته در دولت قبل تاکید و خاطرنشان کرد: هر دولتی که سرکار آمد باید اقدامات مثبت و موثر دولت قبل را ادامه دهد در غیر این صورت خود را ناکارآمد کرده است. بحث تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار یک اقدام مثبت و اثرگذار بود که فرایند شکل گیری بسیاری از کسب و کارها را آسان کرد و موانع تولید را از میان برداشت لذا این کار باید از جانب هر دولتی که سر کار می‌آید با جدیت دنبال شود.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari