ایسنا/لرستان وزیر راه و شهرسازی از تحویل یک میلیون قطعه زمین روستایی تا پایان امسال در کشور خبر داد.

مهرداد بذرباش در آیین افتتاح ۱۳۱۹ واحد نهضت ملی مسکن، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از کارهای مهم در دولت و پیگیری‌های رئیس جمهور شهید، نهضت ملی مسکن بود که شتاب خوبی گرفته است.

وی با بیان اینکه در تامین زمین شهری  و روستایی در سراسر کشور از یکصد هزار هکتار عبور کرد، افزود: نیاز لرستان در بحث تامین زمین ۳۰۰۰ هکتار است و بیش از ۲۰۰۰ هکتار تاکنون تامین شده و مابقی هم در حال تامین است و امروز نیز ۳۱۹۰ واحد در بخش‌های مختلف روستایی و شهری در قالب پروژه نهضت ملی مسکن تحویل مردم می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: همچنین عملیات اجرایی ۱۰ هزار واحد مسکونی آغاز می‌شود؛ در سراسر کشور از عدد دو میلیون و ۶۵۳ هزار واحد عبور کردیم و از این تعداد ۵۶۰ واحد تقدیم مردم و مابقی در مسیر اتمام و تحویل به متقاضیان در بخش‌های مختلف است.

وی گفت: در بخش روستایی نیز از مجموع ۵۵۰ هزار واحدی که در سراسر کشور آغاز شده که نزدیک به ۳۰۰ هزار واحد تحویل مردم شده است.

بذرپاش افزود: هدفگذاری ما در این دولت تحویل یک قطعه زمین روستایی تا پایان ۱۴۰۳ بوده است؛ تاکنون ۶۰۰ هزار قطعه آن تایید شده و در مسیر تحویل قرار گرفته است، البته بیش از ۱۰۰ هزار قطعه تحویل مردم شده است و تمام این اتفاقات با دستور رئیس جمهور شهید رخ داده است.

این وزیر دولت سیزدهم گفت: دولت بعدی حتما این مسیر را ادامه دهد و تحویل زمین و اتمام عملیات اجرایی واحدهای آغاز شده را انجام دهد، از مجموع ۲۴۰ هزار مسکن مهر رسیده به دولت سیزدهم بیش از ۱۳۸ هزار مسکن تحویل و ۱۰۲ هزار واحد باقی مانده تا پایان سال بخش زیادی از آنها تحویل مردم می‌شود.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari