ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از احداث خط ۱۳۲ کیلوولت شهید هاشمی ‏‏- شیبان با ارزش سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۰۸۰ میلیارد ریال خبر داد.

علی اسدی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: عملیات احداث خط ۱۳۲ کیلوولت شهید هاشمی ‏‏- شیبان (فاز دوم) شامل تامین تجهیزات، عملیات ساختمانی، نصب برج و سیمکشی به طول ۲۶ کیلومتر مدار به پایان رسید و آماده برق‌داری است.

وی افزود: این پروژه از پروژه‌های حیاتی ابلاغی وزارت نیرو به برق منطقه‌ای خوزستان جهت گذر از پیک مصرف سال ۱۴۰۳ بوده که در موعد مقرر وارد مدار شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: احداث این خط باعث افزایش پایداری، ضریب اطمینان و تقویت شبکه برق اهواز، باوی و حومه خواهد شد. 

اسدی اضافه کرد: امکان استفاده بهینه از ظرفیت منصوبه در پست ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت شهید هاشمی و ایجاد ظرفیت جدید جهت برق‌رسانی به مشترکین و متقاضیان خانگی، صنعتی و کشاورزی از دیگر اهداف بهره‌برداری از این پروژه بوده است.

وی یادآور شد: از ۱۸۰ اقدام وزارت نیرو برای گذر از پیک مصرف تابستان ۱۴۰۳ در کشور، هشت اقدام که شامل ۱۶ پروژه می‌شود مربوط به برق منطقه‌ای خوزستان است که علاوه بر این پروژه، اکثر این پروژها وارد مدار شده و مابقی نیز در مراحل پایانی احداث هستند.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال و تامین برق در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari