آیین بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۱۰۹ پروژه عمرانی و خدماتی طرح «یادگار ابراهیم» در خراسان رضوی با حضور محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری آغاز شد.

به گزارش ایسنا، آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۰۹ پروژه سفر رئیس جمهور شهید با عنوان «یادگار ابراهیم» در سراسر استان با حضور محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری، یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی، محسن داوری فرماندار مشهد و جمعی از مسئولان کشوری و استانی امروز ۲۴ خردادماه در محل مجتمع شهدای سلامت مشهد برگزار شد.

این ۱۰۹ طرح که مزین به نام رئیس جمهور شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی است، از مجموع ۱۲ دستگاه اجرایی و ۱۰ دستگاه ملی با اعتباری بالغ بر ۱۴۲ هزار میلیارد تومان برای بهره‌مندی مردم شریف استان خراسان رضوی معین شده‌اند.

«بهره‌برداری از بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان زاوه در شهر دولت‌آباد با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان»، «بهره‌برداری از کارخانه صنعتی پودر شیر خشک آیسان در شهرستان سبزوار با اشتغال‌زایی برای ۱۲۰ نفر و تولید سالانه ۱۰ هزار تن پودر شیر خشک»، «احداث خط انتقال گاز تقویتی صالح‌آباد به تربت جام به طول ۷۳ کیلومتر و با اعتبار بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان»، «بهره‌برداری از ۱۰ هزار و ۴۷۷ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در قالب مسکن حمایتی، بازآفرینی، شهری، خودمالکی و روستایی» و «بهره‌برداری از اولین مرکز پرتودهی استان خراسان رضوی با هدف آفت‌زدایی و افزایش انبارمانی محصولات کشاورزی» از جمله طرح‌هایی بودند که با حضور دکتر مخبر به صورت همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شدند.

از مجموع این ۱۰۹ طرح عمرانی و خدماتی دولت مردمی در استان خراسان رضوی، وزارت نیرو ۲۲ طرح، وزارت صمت ۱۲ طرح، وزارت راه و شهرسازی ۶ طرح، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۳ طرح، وزارت آموزش و پرورش ۵ طرح، وزارت نفت ۵ طرح، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۳ طرح، وزارت جهاد کشاورزی ۱۹ طرح، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۳ طرح، وزارت کشور ۱ طرح، سازمان حفاظت محیط زیست ۶ طرح و وزارت ورزش و جوانان ۴ طرح دارند.

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته بنا بود این طرح‌ها در قالب دور دوم سفرهای استانی با حضور آیت‌الله رئیسی به بهره‌برداری برسند، اما با شهادت خادم‌الرضا (ع) و همراهان وی، این امر میسر نشد.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari