طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی قرار بود امروز خط‌آهن رشت – کاسپین با حضور وزیر راه و شهرسازی و اصحاب رسانه افتتاح شود، اما این وزارتخانه اعلام کرده که این افتتاح تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

به گزارش ایسنا، وزارت راه و شهرسازی از افتتاح خط‌آهن رشت – کاسپین طی امروز (هشتم خرداد) با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داده بود و قرار بود رسانه‌ها در این برنامه حضور داشته باشند.

اکنون وزارت راه و شهرسازی از به تعویق افتادن افتتاح این پروژه خبر داده و اعلام کرده که راه‌آهن (خط‌آهن) رشت – بندر کاسپین به‌عنوان بخشی از راه‌آهن قزوین – رشت و آخرین قطعه از کریدور ریلی دریا به دریا، به زودی افتتاح می‌شود.

این مسیر ریلی اتصال ریلی مرکز استان گیلان به بندر انزلی را فراهم می‌کند که این رویداد از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه‌آهن رشت – بندرکاسپین به طول ۳۷ کیلومتر با اعتبار بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال احداث شده و ارزش روز آن بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

این پروژه ریلی آخرین بخش از کریدور ریلی دریا به دریا است که اتصال ریلی بنادر جنوبی کشور به بنادر شمالی در استان گیلان را برقرار و امکان مبادله بار ترکیبی از طریق ایران برای منطقه را فراهم می‌کند.

قرار بود خط‌آهن رشت – کاسپین در ماه جاری با حضور رئیس‌جمهور شهید، آیت الله رئیسی به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام 

source

توسط ecokhabari