وزارت دارایی چین اجرای سراسری بیمه کامل و بیمه نامه‌های درآمد کاشت برای برنج، گندم و ذرت را به عنوان بخشی از برنامه امنیت‌غذایی برای تشویق کاشت غلات اصلی اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعیه‌ای که وزارت کشاورزی و اداره نظارت مالی دولتی چین منتشر کرده است، این سیاست با هدف بهبود سطح حمایت از بیمه کشاورزی، تثبیت درآمد کشاورزان، حمایت از احیای مناطق روستایی و حفظ امنیت‌غذایی است.

افزایش حمایت از کشاورزان در حالی صورت می‌گیرد که بزرگترین تولیدکننده و خریدار کشاورزی جهان، که معمولاً با بلایای طبیعی آسیب‌رسان به محصولات کشاورزی مواجه است، به دنبال خودکفایی غذایی و وابستگی کمتر به واردات است.

وزارت مدیریت اضطرار اعلام کرد که چین در ماه آوریل ۳۷۹ هزار و ۵۰۰ هکتار از محصولات زراعی خود را به دلیل سیل، خشکسالی، طوفان شن، زلزله، آتش‌سوزی جنگل‌ها و یخ زدگی از دست داده است که باعث ضرر اقتصادی مستقیم ۱۴.۸۱ میلیارد یوان شده است.

بیمه کامل، زیان‌های درآمد ناشی از بلایای طبیعی بزرگ، آفات و بیماری‌ها، حوادث، آسیب حیوانات وحشی و سایر خطرات را پوشش می‌دهد، در حالی که بیمه درآمد کاشت خسارات ناشی از نوسانات قیمت محصولات کشاورزی و تولید را پوشش می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، این سیاست به گروه‌های روستایی اجازه می‌دهد تا کشاورزان کوچک را برای گرفتن بیمه‌نامه‌ و پرداخت مزایا به خانوارهایشان سازماندهی کنند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari