ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: پست ۴۰۰ کیلوولت ایثار با ظرفیت ۶۳۰ مگاولت آمپر و ارزش سرمایه‌گذاری بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال در شهرستان امیدیه احداث و وارد مدار شد.

علی اسدی امروز، ۲۳ اردیبهشت ماه اظهار کرد: عملیات احداث پست دائم ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت ایثار شامل تامین تجهیزات، عملیات ساختمانی، نصب، تست و راه‌اندازی به ظرفیت ۶۳۰ مگاولت آمپر که از پروژه‌های حیاتی ابلاغی وزارت نیرو جهت گذر از پیک سال ۱۴۰۳ بوده است با سرمایه‌گذاری و تعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به پایان رسید و برق‌دار شد.

وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه بیش از  ۱۲ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال بوده است، افزود: افزایش ضریب اطمینان و بهبود پایداری شبکه برق منطقه، تامین برق مورد نیاز صنایع پتروشیمی خلیج فارس، افزایش قدرت مانور شرکت توزیع نیروی برق و برق منطقه‌ای و ایجاد ظرفیت جدید جهت برق‌رسانی به مشترکین و متقاضیان خانگی و عمومی از اهداف بهره‌برداری از این پروژه بوده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ادامه داد: برای امکان استفاده از ظرفیت پست ۴۰۰ کیلوولت ایثار نیز ورود و خروج خط ۴۰۰ کیلوولت امیدیه ۲ ‏ـ چغادک در پست ایثار با ارزش سرمایه‌گذاری ۱۲۱۴ میلیارد ریال احداث شده است.

به گزارش ایسنا، شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت تامین و انتقال برق در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari