دومین جشنواره «ایده تا محصول صنعت ارتباطات» تا ۲۷ اردیبهشت ماه تمدید شد. این فراخوان با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات با رویکرد نوآوری در سطح ملی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سه حوزه‌ اصلی و محورهای این جشنواره برای ارسال طرح و ایده شامل موارد ذیل است:

* حوزه اول، راهکارهای هوش‌ مصنوعی در صنعت تلکام با محورهای طراحی و بهینه‌سازی عملکرد شبکه، نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه، دستیارهای هوشمند عملیات شبکه، راهکارهای امنیت مبتنی بر یادگیری ماشین، الگوریتم‌های هوش مصنوعی در تشخیص تقلب، بازاریابی مبتنی بر تحلیل داده و یادگیری ماشین، پیش‌بینی ریزش مشتری و چت‌بات‌های هوشمند است.

* حوزه دوم، راهکارهای نسل پنجم شبکه تلفن همراه و در بردارنده محورهای راهکارهای شبکه دسترسی رادیویی، راهکارهای لایه انتقال شبکه، راهکارهای لایه هسته شبکه، راهکارهای انتها به انتها، راهکارهای شبکه‌های اختصاصی، راهکارهای شبکه‌های slice-aware با هدف مدیریت ترافیک است.

* نهایتا حوزه سوم، راهکارهای ابری و مراکز داده است و محورهایی همچون بهینه‌سازی مصرف انرژی در مراکز داده، پایش هوشمند مراکز داده، تخصیص هوشمند منابع در مراکز داده ابری، امنیت اطلاعات در مراکز داده ابری، کاربردهای صنعتی مراکز داده ابری و سرویس‌های پایه و کاربردی این حوزه را نمایندگی می‌کند.

به طرح‌های برگزیده این جشنواره که با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صندوق نوآوری و شکوفایی، سندیکای صنعت مخابرات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار می‌شود، جوایز نقد و غیرنقدی و همچنین امکان سرمایه‌گذاری اعطا می‌شود و طرح‌های منتخب تا سقف ۷۰۰ میلیارد ریال از حمایت‌های مالی برخوردار خواهند شد.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و ارسال طرح تا ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ به لینک https://challenge.ir/sl/HA1/ مراجعه کنند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari