هشتمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی و پنجمین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران با همکاری کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی ایران و ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان انرژی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، ۶ و ۷ خرداد ماه امسال در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، در بیانیه پایانی اجلاس کاپ ۲۸ دبی، کشورهای جهان بر گذار از انرژی‌های فسیلی به انرژی‌های نو اجماع حاصل کردند و به عبارتی دوران پایان انرژی‌های فسیلی آغاز شده است. همگام با رویکردهای جهانی و البته به دلیل ناترازی‌های انرژی در سال‌های گذشته، توسعه ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر تا سه سال آینده در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد که البته توسعه دانش‌بنیان این صنعت و ارتقای توانمندی‌های فناورانه در این حوزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در همین راستا، انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران با توجه به رسالت خود در نظر دارد هشتمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی و پنجمین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران را با همکاری کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی صنایع، معاون و کشاورزی ایران برگزار کند.

از مهم‌ترین موضوعات مطروحه در این رویداد بین‌المللی، بررسی سیاست‌ها و برنامه‌های دولت در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، استفاده از ظرفیت‌های داخلی و توسعه صنعت دانش‌بنیان انرژی‌های تجدیدپذیر، چالش‌های توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در صنایع انرژی‌بر، بررسی چالش بازار انرژی‌های تجدیدپذیر و مدل‌های جدید سرمایه‌گذاری، روش‌های نوین تامین مالی و … است.

همچنین در این رویداد پنجمین دوره جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر به فعالان این حوزه اهدا خواهد شد.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر  می‌توانند به سایت WWW.irec.irrea.ir/fa مراجعه کنند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari