بازار سرمایه که در روزهای اخیر روی خط نوسان قرار گرفته امروز با رشد مواجه شد؛ به طوری که شاخص کل با افزایش ۶۵۰۳ واحد در رقم دو میلیون و ۲۰۸ هزار واحد قرار گرفت. در این بین و طی روزهای اخیر گروه فلزات اساسی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشته‌اند.

به گزارش ایسنا، بازار بورس پس از تعطیلات عید فطر بر مدار نوسان قرار گرفته و معمولا یک روز در میان با رشد و سپس افت مواجه شده است. پس از کاهش حدود ۵۰۰۰ واحدی بورس در روز گذشته، امروز و در آخرین روز کاری هفته شاخص کل ۶۵۰۳ واحد افزایش یافت و به رقم دو میلیون و ۲۰۸ هزار و ۴۸۵ واحد رسید.

شاخص هم‌وزن نیز با افزایش ۴۰۵ واحد در رقم ۷۲۳ هزار و ۵۶۶ واحد ایستاد.

تعداد معاملات امروز بورس بیش از ۱۷۵ هزار فقره به ارزش بالغ بر ۳۰۲۵ میلیارد تومان بود.

پیشتازی فلزی‌ها در بورس
نقشه بازار بورس ـ چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

همانند روزهای گذشته گروه فلزات اساسی رهبری بازار سرمایه را در اختیار داشتند. امروز فملی، فولاد و فارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل ایجاد کردند. نمادهای پرتراکنش نیز ذوب، وبملت و خودرو بودند.

شاخص بازار فرابورس نیز در آخرین روز کاری هفته ۱۲ افزایش یافت و به ۲۴ هزار و ۶۱۵ واحد رسید.

امروز بیش از ۸۲ هزار معامله در فرابورس انجام شد که ارزش آن بالغ بر ۴۱۶۸ میلیارد تومان شد.

آریا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند اما شگویا و هرمز تاثیر مثبت ایجاد کردند. از سوی دیگر خاور، نخریس و کرمان از نمادهای پرتراکنش بودند که بجز نخریس، دو نماد دیگر سبز شدند.

از چهار روز قبل همزمان با افزایش ریسک‌های سیستماتیک، احتمال رفتارهای هیجانی و به منظور جلوگیری از ضرر و زیان سهامداران در بازار سرمایه، سازمان بورس تصمیم گرفت دامنه نوسان نمادهای بورس و فرابورس را از هفت درصد به مثبت و منفی یک درصد محدود کند. محدودیتی که از ابتدا سه روز اعلام شد اما امروز نیز سازمان بورس آن را تمدید کرد.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari