رئیس سازمان شیلات ایران صید محاصره‌ای ماهیان تجاری در آب‌های ساحلی کشور را ممنوع اعلام کرد و گفت: با صید محاصره‌ای ماهیان تجاری در سواحل کشور برخورد قانونی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، سید حسین حسینی صید محاصره ای موسوم به صید شب چراغی در آب‌های ساحلی کشور را مخرب دانست و افزود: در این روش صید در سواحل، ترکیبی از گونه‌های مختلف آبزیان در سایزهای مختلف و در حجم زیاد صید می شود و از این رو جزو صید بی رویه است.

وی ادامه داد: سازمان شیلات ایران به شدت با این روش صید در سواحل برخورد می کند و علاوه بر ضبط کل ادوات صید، این افراد متخلف به مراجع قانونی معرفی می شوند.

معاون وزیر جهادکشاورزی در همین حال اظهارداشت: روش های صید بر اساس گونه های آبزی، مکان زیست و رفتار گونه ها تعیین می شود و روش صید محاصره ای تنها برای تون ماهیان و ساردین ماهیان مناسب است.

وی تصریح کرد: اکنون در آب های ساحلی جنوب کشور تعدادی افراد سودجو اقدام به صید محاصره ای یا شب چراغی کرده اند و یگان حفاظت منابع آبزیان سازمان شیلات ایران با هماهنگی مرزبانی ها به شدت با آنها برخورد می کند.

حسینی ادامه داد: از آنجایی که مافیای قدرت و سودجو پشت این صیدهای ساحلی هستند، صیادان و مردم در شناسایی آنها به ما کمک می کنند.

وی تاکید کرد: موضع گیری ما همواره تاکید بر روش های صید مناسب بر اساس مجوزهای صادره است و اگر فعالیتی در دریا و سواحل، مجوزی نداشته باشد، ممنوع است.

بنابر اعلام وزارت جهادکشاورزی حسینی از مردم خواست به محض مشاهده صید محاصره ای گونه های تجاری در آب های ساحلی به ادارات شیلات در استان ها، شهرستان‌ها و پایگاه‌های حفاظت از منابع آبزیان در نقاط مختلف اطلاع دهند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari