نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «دولت باید از ابزارهای نظارتی در عرصه اقتصاد استفاده کند» گفت: مشارکت مستقیم مردم در اقتصاد امری ضروری است که از طریق آن می‌توان انتظار رشد تولید و بهبود وضعیت اقتصادی را داشت.

مهرداد گودرزوند در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام‌ «جهش تولید با مشارکت مردم» اظهار کرد: مقام معظم رهبری هر سال شعاری را به عنوان یک سیاست برای آن سال مطرح می‌کنند که باید قوای سه‌گانه در راستای اجرایی شدن آن اقدامات لازم را انجام دهند. امسال نیز مقام معظم رهبری شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» را عنوان کردند؛ فکر می‌کنم شرایط کشور باید به سمت تولید پیش برود که در همین راستا مجلس یازدهم قوانین خوبی در راستای تامین سرمایه مالی و سوت‌زنی فساد تصویب کرد بودجه تصویب شده هم به گونه‌ای است که کسری زیادی را به دولت تحمیل نخواهد کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون انتظار می‌رود در بحث اجرا از سرمایه‌گذاران دعوت شده و شرایط عرضه کالاهای تولید رقابتی شود و به طور کلی دولت اقدامات لازم برای تامین سرمایه در گردش تولید را انجام دهد در این بین می‌توان از سرمایه گذاران خارجی هم برای سرمایه گذاری در کشور دعوت کرد که این‌ها گام‌هایی برای رشد تولید در کشور است.

گودرزوند در عین حال گفت: عملیاتی شدن این موارد منوط به آن است که مردم مشارکت مستقیم در عرصه اقتصاد داشته باشند پس باید دولت به سمت واگذاری اقتصاد دولتی رود هیچ کشوری موفق نشده مگر آن‌که اقتصاد را مردمی کرده باشد.

وی با تاکید بر «لزوم نظارت فعال دولت در عرصه اقتصاد» گفت: باید بسیاری از بخش‌های دولتی به بخش خصوصی واگذار شود تا شاهد حضور قوی‌تر بخش خصوصی در فعالیت‌ها اقتصادی باشیم عرصه رقابت برای بخش خصوصی باید فراهم شود و دراین بین دولت هم از ابزارهای نظارتی خود استفاده کند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari