چین با ارتقای صنعتی، فرصت‌های جدیدی را ایجاد و از سیاست‌های تقویت‌شده برای افزایش اشتغال حمایت خواهد کرد همچنین تلاش‌های خود را با عرضه و تقاضا برای کمک به جوانان در تامین شغل افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، بر اساس داده‌های وزارت منابع انسانی و تامین اجتماعی (MHRSS) انتظار می‌رود، چین در سال ۲۰۲۴ شاهد بیش از ۱۱.۷ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی باشد و تعداد جوانان جویای کار همچنان در حال افزایش است.

وضعیت اشتغال کنونی چین با رشد اقتصادی رو به بهبود است و با وجود چالش‌ها، عوامل مثبتی مانند رشد اقتصادی و حمایت از سیاست‌ها همچنان بازار کار را تقویت می‌کنند.

پیشرفت چین در نوآوری‌های فناوری و ارتقای صنعتی باعث رونق فرصت‌های شغلی می‌شود و تعداد فزاینده‌ای از جوانان به فرصت‌ها در صنایع پیشرفته و نوظهور مانند هوش مصنوعی، کلان‌داده و تولید هوشمند چشم دوخته‌اند.

با توسعه نیروهای تولیدی با کیفیت جدید که در دستور کار امسال چین قرار دارد، این کشور تلاش‌های خود را برای ارتقا صنایع سنتی، هوشمندتر کردن و سازگار کردن آنها با محیط‌زیست، تقویت صنایع نوظهور و آینده‌نگر و گشودن زمینه‌های جدیدی مانند فناوری کوانتومی و علوم زیستی دوچندان می‌کند.

به گفته وانگ شیائوپینگ، وزیر وزارت منابع انسانی و تامین اجتماعی، این کشور حمایت از محرک‌های اصلی اشتغال مانند شرکت‌های خصوصی، کوچک و متوسط را افزایش خواهد داد و توسعه دیجیتال، مراقبت از سالمندان و بخش‌های سبز را تقویت خواهد کرد تا نقش بیشتری در ارائه شغل‌ها ایجاد کند.

با انتقال چین از محرک‌های رشد سنتی به محرک‌های جدید، تقاضا برای استعدادها رو به افزایش است. با این حال، شکاف قابل توجهی بین الزامات شرکت‌ها و ساختار دانش و مهارت‌های فنی متقاضیان کار نیز وجود دارد.

به نقل از بیزنس، این کشور ۶۶.۷ میلیارد یوان (حدود ۹.۳۹ میلیارد دلار آمریکا) را برای یارانه اشتغال در سال جاری با تمرکز ویژه بر اشتغال و کارآفرینی فارغ التحصیلان دانشگاهی، کارگران مهاجر روستایی و سایر جمعیت‌های کلیدی اختصاص داده است.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari