قیمت طلا در ساعات اولیه معاملات امروز پنجشنبه (۱۴ مارس) ثابت بود در حالی که معامله گران منتظر داده‌های اقتصادی بیشتری بودند که می‌تواند امیدها را برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در اواسط سال افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا ثابت در ۲۱۷۳ دلار و۸۹ سنت بود. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۱۷۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

انتظار می‌رود فدرال رزرو در نشست سیاست‌گذاری خود در هفته آینده نرخ بهره را ثابت نگه دارد اما تمرکز روی پیش‌بینی‌های «نمودار نقطه ای» خواهد بود.  سرمایه‌گذاران تمرکز بر روی داده‌های خرده‌فروشی ایالات‌متحده، گزارش شاخص قیمت تولیدکننده و ادعاهای بیکاری دارند تا سلامت اقتصاد ایالات‌متحده را بسنجند و آیا این امر فدرال رزرو را از کاهش نرخ بهره در ژوئن باز می‌دارد.

بر اساس برنامه احتمال نرخ بهره LSEG، معامله‌گران احتمال کاهش نرخ بهره در ژوئن را ۶۷ درصد می‌بینند که از ۷۲ درصد کاهش یافته است که نشان‌دهنده چسبندگی تورم است. احتمال کاهش نرخ بهره در جولای ۸۳ درصد است.

شاخص دلار آمریکا پس از معکوس‌کردن تمام رشدهایی که به دلیل تورم قوی در روز چهارشنبه به دست آمده بود، ثابت ماند. در همین حال، بازدهی اوراق خزانه ۱۰ ساله پس از افزایش ۴.۵ واحدی در جلسه قبل، در ۴.۱۸۹۹ درصد ثابت بود.

طبق گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آرگلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد دارایی‌های آن ۰.۲۱ درصد افزایش یافت و از ۸۱۵.۱۳ تن در روز چهارشنبه به ۸۱۶.۸۶ تن در روز چهارشنبه رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، پلاتین با ۰.۴ درصد افزایش به ۹۴۲.۰۵ دلار در هر اونس رسید، پالادیوم ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۰۶۰ دلار و ۲۵ سنت رسید و نقره پس از رسیدن به بالاترین سطح بیش از چهار ماهه، در ۲۵.۰۵ دلار ثابت ماند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari