ایسنا/خوزستان وزیر صمت با انتقاد از مصرف بالای انرژی در بخش صنعتی و غیر صنعتی کشور، گفت: واحدهای تولیدی باید به سمت کاهش مصرف انرژی و تولید هر چه بیشتر کالای با کیفیت حرکت کنند.

عباس علی‌آبادی امروز ۱۸ اسفندماه در حاشیه بازدید از ‌واحدهای صنعتی در اهواز اظهار کرد: شرکت‌های تولیدی فقط نباید به فکر تامین کالای مورد نیاز کشور باشند بلکه باید امکان تامین محصولات مورد نیاز بازار منطقه را داشته باشند.

وزیر صمت با اشاره به تلاش برای حمایت از واحدهای تولیدی گفت: برای تسهیل در امر صادرات در صورتی که واحدهای تولیدی معیارهای مدنظر وزارت صمت را رعایت کنند مشوق‌هایی از جمله تامین ارز برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، علی آبادی در خصوص اولویت‌های موردنظر وزارت صمت برای شرکت‌ها عنوان کرد: دانش‌بنیان بودن و توسعه صنعتی پایدار دانش‌محور از اولویت‌های وزارت صمت برای ارائه بسته‌های تشویقی به واحدهای تولیدی هستند که از همه واحدهای تولیدی انتظار داریم این شاخص‌ها را رعایت کنند.

وی افزود: باید مسیر صادرات برای تولیدکنندگان هموار شود تا اگر شرکت دانش بنیانی صادرات کالا انجام داد، بتواند از ارز خود برای ورود کالاهای موردنیاز استفاده کند.

وزیر صمت با انتقاد از مصرف بالای انرژی در بخش صنعتی و غیر صنعتی کشور، گفت: واحدهای تولیدی باید به سمت کاهش مصرف انرژی و تولید هر چه بیشتر کالای با کیفیت حرکت کنند.

علی آبادی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی که در بهره‌وری از انرژی عملکرد خوبی دارند در اولویت قطع برق قرار نخواهند گرفت و این مساله‌ای است که می‌تواند برای تولید این واحدها بسیار موثر باشد.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari