ایسنا/خوزستان معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از ابلاغ و تخصیص تسهیلات وام کمک ودیعه مسکن تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان برای مراکز استان‌ها خبر داد.

میثم آذرسا در گفت و گو با ایسنا از ابلاغ و تخصیص تسهیلات وام کمک ودیعه مسکن تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان برای مراکز استان‌ها از جمله شهر اهواز خبر داد و گفت: اعطای این تسهیلات برای کمک به مستاجران و تامین ودیعه مسکن آن‌ها است که مرحله جدید ثبت‌نام این وام به ‌تازگی به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید در سامانه saman.mrud.ir بخش تسهیلات ودیعه نام‌نویسی و مراحل و روند نام‌نویسی را ادامه داده و مدارک موردنیاز را بارگذاری کنند.

آذرسا ادامه داد: متقاضی باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای رمز رهگیری باشد و تاریخ آن حداکثر ۶ ماه قبل از ثبت درخواست متقاضی در سامانه باشد.

 وی عنوان کرد: متقاضی و همسرش باید در زمان نام‌نویسی، فاقد مسکن و یا زمین مسکونی ملکی باشند و چنانچه، هر زمان سابقه مالکیت آن‌ها محرز شود از فرایند پرداخت تسهیلات حذف خواهند شد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به اینکه متقاضی دریافت تسهیلات باید متاهل باشد، افزود: این وام در صورت تامین اعتبار از سوی بانک‌ها، به زنان مجرد بالای ۳۵ سال و یا سرپرست خانوار و مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن نیز تعلق می‌گیرد.

 وی با بیان اینکه بازپرداخت این تسهیلات حداکثر پنج ‌ساله خواهد بود، عنوان کرد: شرایط پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن تابع قوانین مصوب و ابلاغی بانک‌ها بوده و چنانچه متقاضی دارای تسهیلات جاری در حوزه مسکن باشد، با درخواست وی موافقت نمی‌شود.

 آذرسا گفت: بر اساس مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار کشور و در راستای حمایت از مستاجران کم‌درآمد، سقف مبلغ کمک ودیعه مسکن در مراکز استان‌ها مانند شهر اهواز ۱۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۱۰۰میلیون تومان تعیین شده است.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari