مدیر ارشد مالی آرامکوی سعودی اعلام کرد این شرکت نفتی ممکن است امسال اوراق قرضه بلندمدت بفروشد.

به گزارش ایسنا، زیاد المرشد در کنفرانسی در ریاض گفت: این شرکت ممکن است اوراق قرضه با مدت سررسید ۱۵ تا ۵۰ سال، منتشر کند. می‌توانید انتظار داشته باشید که آرامکو در بازار فعال باشد. وی در پاسخ به این که آیا آرامکو ممکن است در سال ۲۰۲۴، اوراق قرضه بفروشد، پاسخ داد: احتمالا.

مدیر ارشد مالی آرامکو اظهار کرد: آرامکو که درآمدهای کل سال خود را در مارس منتشر می‌کند، با وجود محدود کردن تولید و فروش نفت نسبت به سطح سال ۲۰۲۳، تاکنون، سود نقدی برای دولت سعودی را حفظ کرده است. این شرکت به پرداخت آنچه در توان دارد، ادامه می‌دهد و نیازی به صدور اوراق قرضه برای حمایت از پرداخت سود نقدی ندارد.

این شرکت که بزرگترین صادرکننده نفت در جهان است، بخش عمده درآمد دولت عربستان سعودی را از طریق سود نقدی خود فراهم می‌کند و سال گذشته، یک پرداخت ویژه مبتنی بر عملکرد را آغاز کرد. پرداخت این پول برای تامین پروژه‌های توسعه و متنوع کردن اقتصاد عربستان و کاهش وابستگی به نفت، اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گروه اوپک پلاس برای تقویت قیمت‌ها و تثبیت بازارهای نفت، تولید خود را محدود نگه داشته است. بعضی از اعضای این گروه از جمله عربستان سعودی، کاهش تولید بیشتری را اعمال کرده‌اند که ممکن است در سه ماهه دوم، تمدید شود.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari