پاندورا، بزرگترین جواهرساز جهان، استفاده از نقره و طلای استخراج شده را متوقف کرده است و اکنون فقط با فلزات گرانبهای بازیافتی تولید می‌کند که برای تولید به انرژی کمتری نیاز دارند.

به گزارش ایسنا، این شرکت دانمارکی که با دستبندهای جذاب ۶۵ تا ۹۵ دلاری خود شناخته می‌شود، سالانه حدود ۳۴۰ تن نقره و یک تن طلا خریداری می‌کند. بر اساس گزارش سالانه این شرکت، زنجیره تامین آن ۲۶۴ و ۲۲۴ هزار تن دی اکسیدکربن در سال ۲۰۲۲ تولید کرد.

مدز تومی-مدسن، معاون ارشد ارتباطات و پایداری پاندورا گفت که استفاده از فلزات بازیافت‌شده به جای استخراج‌های جدید، انتشار غیرمستقیم دی اکسیدکربن پاندورا را سالانه حدود ۵۸ هزار تن کاهش می‌دهد.

زنجیره تامین فلزات بازیافتی خطراتی را به همراه دارد زیرا طلای سرقت شده را می‌توان برای بازیافت فروخت و اثبات منشأ فلزات پس از ذوب‌شدن آسان نیست. پاندورا برای کاهش خطرات، از یک استاندارد نگهداری زنجیره‌ای استفاده می‌کند که توسط شورای مسئول جواهرات (RJC) ایجاد شده است. برای مثال، این استاندارد، سکه‌های طلا و شمش‌های طلا را به عنوان منبع طلای بازیافتی مستثنی می‌کند.

پاندورا ۱۰۳ میلیون قطعه جواهرات در سال ۲۰۲۲ فروخت، در دو کارخانه در تایلند جواهرات تولید می‌کند و سومین کارخانه را در ویتنام می‌سازد. رقبایی مانند مونیکا وینادر و Missoma نیز استفاده از نقره و طلای ۱۰۰ درصدی بازیافتی را تبلیغ می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، رویترز پالایشگاه های فلزی نقره را از کاتالیزورهای صنعتی، اشعه ایکس، تجهیزات الکترونیکی و ظروف نقره قدیمی بازیافت می‌کنند. آنها طلای بازیافتی را از ضایعات تولید جواهرات و جواهرات قدیمی بدست می آورند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari