پس از گذشت بیش از ۷ ماه، با انتخاب رئیس جدید اتاق بازرگانی، قرار است روز شنبه ۱۴ بهمن ماه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شود.

به گزارش ایسنا، حسین سلاح ورزی خرداد ماه امسال با کسب ۲۶۵ رای از کل ۴۲۶ رای ثبت شده، به عنوان رئیس اتاق بازرگانی ایران انتخاب شد. اما مدتی بعد برخی رسانه‌ها اسنادی مبنی بر این که سلاح‌ورزی پیش از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه اتاق بازرگانی از سوی وزارت اطلاعات رد صلاحیت شده بود، منتشر کردند. این نقطه آغازی بر جدال هفت ماهه دولت و بخش خصوصی بود که اول بهمن با برگزاری مجدد انتخابات کرسی ریاست اتاق به پایان رسید.

بر این اساس اول بهمن ماه (یکشنبه) انتخابات مجدد ریاست اتاق بازرگانی ایران در هشتمین جلسه هیئت نمایندگان دور دهم اتاق ایران، برگزار شد که همان ابتدا از بین ۲۱ داوطلب تعیین صلاحیت شده، ۱۴ داوطلب انصراف دادند و سایر داوطلبان، هر کدام در حدود سه دقیقه برنامه‌های خود را ارائه دادند. اما در این بخش هم سه نفر دیگر از کاندیدای ریاست اتاق انصراف دادند و در نهایت رقابت برای کرسی ریاست اتاق بازرگانی بین چهار نفر، یعنی صمد حسن زاده، احد عظیم زاده، مجتبی غیابی و فرج الله معماری ادامه یافت که از بین آن‌ها صمد حسن زاده با کسب ۲۰۸ رای از کل ۴۱۳ رای ثبت شده، به عنوان رئیس اتاق بازرگانی ایران انتخاب شد.

همچنین فرج الله معماری ۱۸۱ رای، احد عظیم زاده ۱۵ رای و مجتبی غیابی پنج رای کسب کردند و سه رای نیز باطله بود. همچنین شنیده‌ها حاکی از این است که معماری گزینه مورد نظر سلاح‌ورزی بوده که تنها با اختلاف ۲۷ رای نتوانست کرسی ریاست اتاق را از آن خود کند.

در این مدت به دلیل حواشی مربوط به انتخابات، جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی هم متوقف شده بود، اما گزارش‌ها حاکی از این است که این جلسه بعد از هفت ماه، روز شنبه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari