یک عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس گزارش وزیر نیرو با رکورد تولید بیش از ۵۲۰۰ مگاوات برق در سال جاری، رکورد تاریخی بهره‌برداری از نیروگاه‌های حرارتی شکسته شده است.

به گزارش ایسنا، عبدالعلی رحیمی مظفری ضمن تشریح نشست امروز (یکشنبه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون وزیر نیرو به منظور پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان حضور پیدا کردند.

وی در ادامه اظهار کرد: اکثریت نمایندگان سوال کننده به دلیل پیگیری وزیر نیرو از طرح سوالات خود انصراف داده بودند. در این جلسه فقط سوال آقای متینیان نماینده رامهرمز  پیرامون پروژه‌های حوزه انتخابیه وی  در حوزه برق مورد بررسی قرار گرفت. در نهایت نماینده سوال کننده از پاسخ‌های وزیر قانع شد.

نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در این نشست وزیر نیرو گزارشی درباره آخرین اقدامات انجام شده در راستای اجرای قانون مانع‌زدایی از صنعت برق به اعضای کمیسیون ارایه کرد. بر اساس این گزارش  ۴۰۰۰ مگاوات برق در سال ۱۴۰۱ تولید شده و با رکورد تولید بیش از ۵۲۰۰ مگاوات برق در سال جاری رکورد تاریخی بهره‌برداری از نیروگاه‌های حرارتی شکسته شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: البته در حوزه نیروگاه‌های تجدیدپذیر نیز اتفاقات خوبی رخ داده است. اگرچه اجرای برخی از بندهای قانون مانع‌زدایی از صنعت برق نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌ها همچون سازمان برنامه بودجه، وزارت نفت و استانداری‌ها است اما روند اجرای این قانون قابل قبول است.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari