شاخص کل بورس امروز ۱۵۳۳ واحد افت کرد اما گروه های خودرویی و سرمایه‌گذاری عمدتا مثبت شدند و در سوی مقابل، انبوه‌سازی‌ها کاهش را تجربه کردند.

به گزارش ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران امروز نیز همانند روزهای گذشته منفی شد که یازدهمین افت بازار سرمایه در ۱۳ روز اخیر محسوب می‌شود.

شاخص کل بازار سرمایه امروز ۱۵۳۳ واحد افت کرد و به دو میلیون و ۱۵۳ هزار و ۷۰۱ واحد رسید.

شاخص هم‌وزن اما با رشد ۳۱۶ واحد در عدد ۷۵۷ هزار و ۷۵ واحد ایستاد.

تعداد معاملات امروز بورس ۳۹۲ هزار فقره به ارزش ۴۸۴۲ میلیارد تومان بود.

خودرویی‌ها رشد کردند؛ انبوه‌سازان افت
نقشه بازار  بورس ـ شنبه ۱۶ دی ۱۴۰۲

خودرو و فولاد بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند و اخابر و میدکو تاثیر منفی ایجاد کردند. داتام، خودرو، خگستر و خساپا از نمادهای پرتراکنش بودند که همگی مثبت شدند.

فرابورس هم امروز کاهش اندک ۱۲ واحد را تجربه کرد و شاخص کل آن به ۲۶ هزار و ۱۸۱ واحد رسید. تعداد معاملات فرابورس ۲۳۱ هزار فقره به ارزش ۱۷ هزار و ۸۷۱ میلیارد تومان بود.

بپاس و وسپهر تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند و در سوی مقابل غصینو و سرچشمه از نمادهای تاثیرگذار مثبت شدند. از نمادهای پرتراکنش مثبت می توان به نخریس، نطرین و زماهان اشاره کرد و فصبا و ثپردیس منفی به کار خود پایان دادند.

امروز برخلاف گروه های سرمایه‌گذاری و خودرویی‌ها که روز خوبی را پشت سر گذاشتند، گروه های انبوه‌سازی و مستغلات عموما منفی به کار خود پایان دادند. این در حالی است که روز کاری گذشته، انبوه‌سازی‌ها سبز بودند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari