رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اعتبارات مربوط به پروژه های عمرانی و حوزه مسکن نیازمند توجه ویژه در لایحه بودجه سال آتی است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا رضایی کوچی ضمن تشریح نشست امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در نشست امروز کمیسیون حوزه عمرانی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ مورد بررسی قرار گرفت. تعدادی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی در این جلسه حضور پیدا کرده و پیشنهادات اعتباری خودشان را برای درج در لایحه بودجه سال آتی به کمیسیون ارائه کردند. فاصله میان نیاز اعتباراتی برای تکمیل پروژه های عمرانی تا وضعیت منابع موجود بسیار زیاد است.

وی در ادامه اظهار کرد: اگر با همین منابع کارها را ادامه دهیم، تکمیل پروژه‌ها سالیان سال ادامه پیدا کرده که به مرور زمان هم مستهلک شده و هم با رشد تورم هزینه تمام شدن پروژه ها افزایش پیدا می‌کند؛ لذا به دنبال این هستیم که از طریق ظرفیت‌های مانند تهاتر، قیر رایگان، ماده 56 ( تسهیلات بانکی) و بخش خصوصی روند اتمام پروژه ها را سرعت بخشیم.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تلاش ما بر این است  از ظرفیت منابع غیردولتی در پروژه های عمرانی استفاده کنیم. اکنون وضعیت اعتبارات مربوط به پروژه های عمرانی و مسکن در لایحه بودجه نامناسب بوده و حتما باید در جریان بررسی در مجلس مورد توجه ویژه قرار بگیرد. بحث  تهاتر نفت با پروژه‌های عمرانی و موضوع قیر رایگان  نیز حتما مانند سال گذشته در لایحه بودجه سال آتی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari