شرکت شایان دیزل تصمیم دارد با خودروهای جدید تجاری و سنگین تولیدی این شرکت خودروسازی در هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته حاضر شده است؛ کامیونت برقی دافران L2 EV محصول جدیدی است که این شرکت در این رویداد در معرض نمایش قرار داده است.

در غرفه این شرکت کشنده قدرتمند H7، کامیون باری H7C و کامیونت L2 دیده می شود. در ادامه نگاه مختصری به محصول جدید برقی شایان دیزل خواهیم داشت.

کامیونت برقی L2 یا همان L2EV یک کامیونت ۶ تن با آرایش محور ۴×۲ است. وزن خالص این کامیونت به ۲.۹۹ تن می رسد و این یعنی ظرفیت بار مجاز در آن ۳ تن است. ترمز جلو و عقب در این کامیونت از نوع دیسکی است و سیستم ترمز دو مداره مستقل بادی است که سیستم های ABS، EBD، ESSR و… در آن دیده می شود.

برای اولین کامیونت تمام برقی بازار ایران از یک موتور الکتریکی ۱۵۵ اسب بخاری استفاده شده که می تواند ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور آنی را به محور عقبش تحویل دهد و حداکثر شیب روی ۲۵ درجه را برایش به ارمغان بیاورد.

پکیج باطری ۱۰۰ کیلو وات ساعتی لیتیومی ساخت شرکت CATL این خودرو به دو قسمت تقسیم شده و در دو طرف شاسی قرار گرفته. طی صحبت با یکی از مهندسان شایان دیزل هم متوجه شدیم این پکیج باطری با فرآیند شارژ سریع می تواند از ۲۰ تا ۸۰ درصد ظرفیتش را در عرض ۱.۵ ساعت شارژ شود که این زمان برای یک باطری با این حجم و ظرفیت قابل قبول است. گارانتی پکیج باطری کامیونت برقی دافران نیز به گفته شرکت، ۵ سال خواهد بود.

source

توسط