به گزارش خبرگزاری مهر، محمدصادق معتمدیان عصر شنبه در بازدید از منطقه کم برخوردار بادکی، با اشاره به آغاز چندین پروژه محرومیت‌زدایی در شهرستان ارومیه، افزود: علیرغم سکونت جمعیت ۱۶ هزار نفری در روستای بادکی، متأسفانه زیرساخت‌های مناسبی در این منطقه وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به مشکلات جدی روستای بادکی در حوزه آب، برق و گاز، خاطرنشان کرد: به دنبال ارتقای سرانه پایین بخش‌هایی چون مراکز درمانی، بهداشتی، آموزشی، ورزشی، فضای سبز، کوچه و معابر در روستای بادکی بوده و مطالعات و تأمین امکانات اولیه چون زمین در این خصوص انجام شده است.

استاندار آذربایجان‌غربی به تهیه طرح جامع شهر ارومیه و تصویب آن در شورای عالی شهرسازی نیز اشاره کرد و افزود: برخی از مشکلات روستای بادکی در قالب این طرح رفع خواهد شد، اما در کوتاه‌مدت با همکاری دستگاه قضائی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی، پیگیر ارائه خدمات به مردم در حوزه‌هایی چون انشعابات آب، برق و گاز هستیم.

معتمدیان همچنین با اشاره به ساخت مرکز جامع درمانی و بهداشتی در منطقه بادکی، اضافه کرد: برای اولین بار در کشور، در ۵ نقطه کم برخوردار آذربایجان‌غربی که اولین آن منطقه بادکی خواهد بود، ساخت مرکز ویژه جامع سلامت آغاز شده که شامل بخش‌های اورژانس، بهداشتی و درمان بستر محلی خواهد بود و امیدواریم تا هفته دولت سال آینده زیرساخت‌های لازم فراهم و به بهره برداری برسد.

وی با تاکید بر تعامل و همکاری دستگاه‌های مختلف جهت رفع مشکلات مناطق کم‌برخوردار استان، اظهار داشت: با اقدامات انجام شده و تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز، در اسرع وقت شاهد رفع بخشی از کمبودها و مشکلات در منطقه بادکی خواهیم بود.

source

توسط