ایسنا/مازندران دومین جشنواره و فن‌بازار پوشاک مازندران با تجلیل از برترین طراحان در اختتامیه این جشنواره به ایستگاه آخر رسید.

به گزارش ایسنا، فرشته پازوکی مدیر کل امور بانوان استانداری مازندران امروز در اختتامیه دومین همایش پوشاک مازندران، اظهار کرد: شناسایی، توانمندسازی، تسهیلگری، برندسازی و کمک به بازار فروش مهمترین موضوعاتی است که باید در ساماندهی امور بانوان استان به آن توجه شود.

وی ادامه داد: امروز توسعه مشاغل خرد خانگی یکی از مهمترین مسئله امور بانوان استانداری مازندران است و برای حل این مسائل همه مسئولان دستگاه‌ها لازم است طبق وظایف محوله عمل کنند.

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران با اشاره به نقش فرزندداری و همسرداری بانوان، افزود: این بانوان می‌توانند در کنار همسرداری برای اقتصاد خانواده نیز کمک کار خانواده باشند.

دومین جشنواره و فن بازار پوشاک مازندران به ایستگاه آخر رسید

وی ادامه داد: بانوان مازندرانی در همه حوزه‌ها از ظرفیت بالایی برخوردارند و من همه توانم را برای رشد و بارور شدن این استعدادها به کار خواهم گرفت و در حوزه اقتصادی نیز تلاش خواهم کرد جهت بازارسازی محصولات بانوان و زنان سرپرست بخش صادرات را نیز فعال کنیم.

وی به ظرفیت‌های بانوان در جامعه اشاره کرد و گفت: ما باید به دنیا ثابت کنیم که بانوان یک سرمایه انسانی هستند و به عنوان الگوی موثر می‌توانند بهترین‌ها را رقم بزنند.

در ادامه دکتر رمضان مهدی‌زاده، دبیر برگزاری دومین جشنواره و فن‌بازار مازندران نیز، اظهار کرد: در این جشنواره دو مسابقه طراحی زنده برگزار شد مسابقه اول با حضور ۱۲۰ طراح در دو بخش دانش‌آموزی و دانشگاهی و با الهام از مسجد جامع ساری و دومین مسابقه طراحی زنده با موضوع لباس مدارس و به صورت آزاد برگزار شد.

دومین جشنواره و فن بازار پوشاک مازندران به ایستگاه آخر رسید

وی افزود: جهاد دانشگاهی وظیفه خود می‌داند که در فعالیت‌های توسعه‌ای استان حضور پیدا کند و قرار نیست ما جای دستگاهی را بگیریم بلکه بنای ما تسهیلگری و پرداختن به موضوعات بر زمین مانده با نگاه علمی است

دبیر برگزاری دومین جشنواره و فن‌بازار جهاد دانشگاهی از حضور همه شرکت‌کنندگان، برگزارکنندگان و حمایت استانداری، امور بانوان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و به ویژه مدیریت نمایشگاه نیاوران قدردانی کرد.

در ادامه خانم سلحشور مسئول کمیته علمی مسابقه زنده طراحی، گفت: سعی شد رقابت در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار شود تا به عدالت نیز برقرار شود. آثار طراحان از لحاظ زیبایی بصری و قابلیت تولید بودن مورد بررسی قرار گرفت و سرانجام با نظر داوران نفرات برتر و از جمع آنها نفرات اول تا سوم مشخص شدند.

دومین جشنواره و فن بازار پوشاک مازندران به ایستگاه آخر رسید

وی افزود: درباره مسابقات طراحان زنده با موضوع لباس مدارس نیز مولفه‌های تعیین شده درخصوص این لباس‌ها نیز مد نظر بود و در هر دو مسابقه ۷ داور داشتیم که از دستگاه‌های مختلف من جمله دانشگاه نیز حضور داشتند. نهایت سعی بر این بود که عدالت برقرار و حق کسی ضایع نشود و این داوری نیز۸ ساعت به طول انجامید.

در ادامه  خانم لامع نماینده موسسه طراح مد ساری، به معرفی این موسسه و دوره‌آموزشی آن پرداخت.

دومین جشنواره و فن بازار پوشاک مازندران به ایستگاه آخر رسید

در پایان مراسم از داوران، و نفرات اول تا سوم در بخش دانش‌آموزی، دانشجویی و آزاد و نیز طراحانی به عنوان شایسته تقدیر با حضور مدیر کل بانوان استانداری و معاون آموزشی جهاد دانشگاهی تجلیل به‌عمل آمد.

دومین جشنواره و فن بازار پوشاک مازندران به ایستگاه آخر رسید

به گزارش ایسنا، در پایان این اختتامیه خانم دکتر پازوکی به همراه دکتر ساداتی، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی و دکتر مهدی‌زاده مدیر ستفای جهاد دانشگاهی و دبیر جشنواره فن بازار پوشاک استان، قریب به یکساعت با اشاره به بنرهایی که در نمایشگاه شرح وظایف هر دستگاه را در حوزه پوشاک مشخص کرده بود درباره زنجیره ارزش و نقش دستگاه‌های مختلف در حوزه پوشاک به عنوان یک جاذبه در گردشگری مازندران به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari