به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهنام خدارحمی، آهنگسازِ «راپسودی بزن تار» پس از اعلامِ دریافت مدال، این قطعه را منتشر کرد .

تنظیم برای ارکستر این اثر را نیز آهنگساز شخصاً بر عهده داشته است. در این قطعه امیر احدی در جایگاه تک نواز تار و همچنین کوشا صرافی گهر، پیام طونی، امیرحسین زندیان، میلاد عالمی، علی جعفری (ویلن)، کوروش صرافی گهر، دانیال جورابچی (ویولا)،کریم قربانی، داوود منادی (ویلنسل)، عادل اصغر زاده(کنترباس)، سامان احتشامی(پیانو)، فرزاد قیصری پور(تیمپانی)، بابک خواجه نوری(تنبک)، رضا مهینی(دف)، حسین میرزایی(هورن)، محمد صفی، الهه حمیدی، لی لا رضایی، محمد نیکنام (گروه کُر) با بهنام خدارحمی همکاری داشته اند.

صدابرداری «راپسودی بزن تار» را مهدی سالک اردستانی، رحیم شب خیز و نیما اکبریان برعهده داشته اند و در شرکت «صدای دنیای هنر» تهیه شده است. این قطعه یک‌ موسیقیِ بدون کلام و ارکسترال است که توسط ارکستری بزرگ متشکل از هنرمندان مطرح عرصه هنر تولید شده است.

در نوشتاری درخصوص این اثر آمده است: موسیقی «بزن تار»، یک یادآوری است برای آنان که اصل و ریشه ی موسیقیِ کلاسیکِ ایرانی را فراموش یا گُم کرده اند و همچنین پیشنهادی است برای تربیتِ شنیداریِ مخاطبِ موسیقی. لازم به ذکر است که در هیچ جای تاریخ غنی موسیقی ایرانی، نوازندگیِ آکروباتیک، فانتیزی و کوبیدنِ بر ساز جایگاهی نداشته و نخواهد داشت.

۵۷۵۷

source

توسط