به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، باوجود تقلاهای «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی برای سوءاستفاده از جنگ علیه نوار غزه برای باقی‌ماندن در قدرت و فرار از ماه‌ها اعتراضات خیابانی علیه خود، نظرسنجی‌ها اما از واقعیت دیگری حکایت دارند.

نظرسنجی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که اگر هم‌اکنون انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی برگزار شود، کرسی‌های حزب لیکود در پارلمان این رژیم (کنست) به ۱۸ کرسی کاهش می‌یابد.

رسانه‌های صهیونیستی بامداد سه‌شنبه گزارش دادند که از سوی دیگر، تعداد کرسی‌های حزب «بنی گانتز» وزیر جنگ پیشین این رژیم در کنست نیز به ۳۷ کرسی افزایش می‌یابد.

این شبکه گفت که ائتلاف احزاب کابینه کنونی تل‌آویو در انتخابات جدید، اکثریت کنست را از دست می‌دهند زیرا تعداد کرسی‌های آنها مجموعا از ۴۴ عدد بیشتر نمی‌شود.

در طرف مقابل، احزاب اپوزیسیون نتانیاهو اما با دستیابی به ۷۱ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست، به اکثریت پارلمان این رژیم دست پیدا می‌کنند.

پیش از این، نتانیاهو شامگاه شنبه برای بازگرداندن بخشی از آبروی ریخته‌شده خود در جنگ غزه، گفته بود از اینکه ۳۰ سال مانع تشکیل کشور مستقل فلسطین شده، احساس غرور می‌کند. (جزئیات بیشتر)

پایان پیام/

source

توسط