به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرج ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: بر اساس آنچه درباره حضرت زهرا (س) گفته شده، این‌طور نیست که ایشان فقط حق را از باطل به خوبی تشخیص دهد بلکه طبق روایات، خشنودی و غضب ایشان به معیار و ملاک حق و باطل تبدیل شده است. با دقت در بیانات حضرت فاطمه (س) می‌توانیم به وظایف خود آگاه شویم زیرا ایشان دستورالعمل‌های درس آموزی را برای همه افراد در همه زمان‌ها بیان کرده است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه خطبه فدکیه به ما یاد داده که از دشمنان اطاعت نکنیم و فریب ترفندهای موزیانه و تفرقه افکنانه آنها را نخوریم، تصریح کرد: یکی از اقدامات دشمنان، پنهان شدن پشت شعارهای زیبا و دهان پر کنی مانند حقوق بشر است که از آن به عنوان حربه‌ای برای سلطه بر کشورها استفاده می‌کنند و با این عنوان جنایت و ظلم خود را گسترش می‌دهند.

آیت الله حسینی همدانی مطرح کرد: عنوان حقوق بشر تقریباً ۱۰ سال پیش به تصویب نمایندگان کشورهای جهان رسید اما خشونت‌هایی که طی این سال‌ها قدرت‌های بزرگ علیه ملت‌ها اعمال کرده‌اند شرم آور است. البته پیش از این تاریخ هم همین قدرت‌ها به صورت مستقیم یا توسط عوامل و ایادی خود در کشورهای مختلف ظلم، جنایت و خشونت می‌کردند که ایران طعم آنها را زیاد چشیده است.

وی اظهار کرد: یکی از گفتمان‌های اصیل انقلاب اسلامی، وحدت حوزه و دانشگاه است که در منظومه فکری امامین انقلاب نیز مطرح بوده که اگر این ظرفیت بی نظیر با برنامه و درست مورد بهره برداری قرار گیرد، خیلی زود انقلاب و نظام را با قدرت به آرمان‌های بلند خود می‌رساند. بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه بسیار کاربردی و راهگشاست.

سازمان ملل در جریان غزه چه کرد؟

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه قبلاً پیشنهادی مبنی بر ایجاد و فعالیت یک دبیرخانه متمرکز و مستمر در حوزه دانشگاه و حوزه را مطرح کرده‌ام، بیان کرد: ۲۵ آذر ماه روز پژوهش بوده که این امر در عرصه‌های مختلف بر دوش حوزه و دانشگاه است. توصیه من به شما این است که اهل مطالعه و کتابخوانی باشید و تحت هیچ شرایطی کتاب از دست شما نیفتد.

آیت الله حسینی همدانی خاطرنشان کرد: تا به امروز کشورهای منفعت طلب و زیاده خواه در منطقه غرب آسیا به نام مبارزه با خشونت و افراطی گری با ایجاد بحران‌های مختلف بزرگترین جنایات بشری را مرتکب شده‌اند و حتی در فضای مجازی نیز اقدام به خشونت علیه مردم جهان می‌کنند و فکر و اندیشه انسان‌ها را می کشند یا به اسارت می‌برند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه امروز شورای امنیت سازمان ملل در برقراری و حفظ صلح و پایان دادن به خشونت، شکست خورده ترین نهاد جهانی است، عنوان کرد: در جریان جنگ غزه و جنایاتی که علیه مردم مظلوم اعمال می‌شود، سازمان ملل چه کرده است؟ برای پنج عضو دائم در این شورا حق وتو قرار داده است؛ این حق برای قدرت‌های استعماری و استکباری یعنی جاهلیت و هرج و مرج جهانی.

وی ادامه داد: حق وتو یعنی اجرای قانون جنگل و حمایت از تروریسم دولتی و اینکه نمی‌خواهیم قبول کنیم صهیونیست‌ها شکست خورده‌اند و با این حق اعلام می‌کنند که این قانون بشری و انسانی نیست. این نهادهای بین المللی در این فقره ثابت کردند که هیچ خاصیتی ندارند. آنها از این موضوع غافل هستند که نمی‌توانند با وتو کردن برای موجود خبیثی که رسوا شده آبرو بخرند.

آبروی دولت‌های ورشکسته در مقابل گروه مقاومت ریخت

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه در ماجرای غزه، آبروی دولت‌های ورشکسته در مقابل یک گروه از مقاومت ریخته است، اظهار کرد: آنها نتوانستند خود را نگه دارند، حال می‌خواهند اعتلاف دریایی تشکیل دهند؛ در این فقره هم کاری را از پیش نخواهند برد زیرا یمن زنده و بیدار است. قبلاً هم گفته‌ام که کار اسرائیل را یمنی‌ها تمام خواهند کرد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه در فرازهای انتهایی خطبه فدکیه، حضرت زهرا (س) خطاب به خواص مطالبی دارد که امروز برای ما کارگشاست، اظهار کرد: در این خطبه آمده که مواظب باشید زیرا خط نفوذ کاری می‌کند که تفکر و مکتب اهل بیت (ع) در جامعه حاکم نباشد و با فریب، مردم را از مطالبه گری باز می‌دارند.

وی افزود: خط نفوذ آرام آرام مظاهر و سبک زندگی غربی را وارد زندگی اهل ایمان کرده و عقاید و باورهای آنها را تحت تأثیر قرار داده و می‌دهد. در جنگ نرم و ادراکی که رهبر معظم انقلاب در مقابل آن مردم را به جهاد تبیین و جهاد کبیر سفارش کرده‌اند، همین اتفاق می‌افتد و باورها، عقاید، خوراک، پوشاک و رفتار مردم را تغییر می‌دهند.

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه توجه داشته باشیم که انحراف با یک درجه اتفاق می‌افتد اما در طول زمان آنقدر پیش می‌رود که یک ضلع آن دیگر دیده نمی‌شود، به اخبار واصله از فساد کلان برخی دستگاه‌ها با پول بیت المال اشاره و بیان کرد: دولت مفسدان را شناسایی و با آنها برخورد می‌کند و تحویل دستگاه قضا می‌دهد اما این امر کافی نیست؛ هنوز رگه‌های فساد در بخش‌هایی وجود دارد.

مقابله با جریان ظاهر الصلاح جرأت فاطمی می‌خواهد

امام جمعه کرج اضافه کرد: در بحث نهاده‌های دامی، گوشت، آرد، کالاهای اساسی و … هنوز فساد مشاهده می‌شود. دولت باید سامانه نظارتی خود را در عقد قراردادها و تفاهم نامه‌ها با اشخاص و دستگاه‌ها تقویت کند تا در آینده شاهد تخلفاتی که سرمایه‌های ملی را از بین می‌برد نباشیم. در استان نیز مسئولین باید مواظب باشند در دام نیفتند.

وی تاکید کرد: حضرت زهرا (س) به ما یاد می‌دهد که باید در مقابل جریان نفوذی در داخل نظام بایستیم و آن را از مسندها کنار بزنیم وگرنه ولی خدا خانه نشین می‌شود. ایشان با زیرکی هشدار داد که بدانید جریان ظاهر الصلاح در دستگاه حاکم است و اگر پاکسازی نشود، دشمن نتیجه کار خود را از عمل آنها به دست خواهد آورد که مقابله با این جریان، نیازمند جرأت فاطمی برای ورود به عرصه دفاع از حق و ولایت است.

source

توسط