حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از اجرای سوگواره یاس نبوی در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص این استان خبر داد و گفت: ۳۵۰ مبلغ مذهبی در این ایام فعالیت تبلیغی و برنامه‌های مذهبی، فرهنگی و مشاوره‌ای اجرا می‌کنند.

او افزود: این مبلغان که بخشی بومی و بخشی دیگر از سوی مرکز اعزام مبلغ سازمان اوقاف اعزام شده‌اند با توجه به آموزش‌ها و دوره‌های ویژه‌ای که دیده‌اند در امامزادگان استان مازندران و در میان مردم حضور خواهند یافت.

حجت الاسلام حیدری گفت:سوگواره یاس نبوی از ۲۲ تا ۲۸ آذرماه که مصادف با ایام شهادت حضرت زهرا (س) است که از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در بقاع و امامزادگان شاخص سراسر کشور و همچنین در استان مازندران درحال اجراست.

او افزود: طرح سوگواره یاس نبوی با هدف تبلیغ و ترویج معارف اسلام و اهل بیت علیهم‌السلام و به ویژه فرهنگ فاطمی که الگوی ما در بحث ولایتمداری و حضور فعال بانوان با حفظ اصول با محوریت بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص در سراسر استان، اجرا می‌شود و خیمه‌های معرفت در همین امامزادگان و بقاع متبرکه با حضور مبلغان اعزامی از قم که آموزش دیده و متخصص در حوزه‌های جهاد تبیین، کودک و نوجوان، خانواده و… هستند، برپا است.

حجت الاسلام ابراهیم حیدری گفت: با توجه به حضور پیکر ۱۱ شهید گمنام در استان، طوری برنامه ریزی کردیم تا در بقاع متبرکه شاخص مراسم عزاداری حضرت زهرا (س) با حضور شهدای گمنام برگزار شود.

source

توسط