موسسه رتبه‌بندی فیچ اعلام کرد که چشم‌انداز چین برای سال ۲۰۲۴ به حالت خنثی می رسد.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزنس، رتبه‌بندی فیچ چشم‌اندازی خنثی برای چین در سال ۲۰۲۴ ارائه کرد. بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود این منطقه از جمله سرزمین اصلی چین، هنگ کنگ، ماکائو و تایوان با موانعی مانند کاهش تقاضای خارجی و مسائل مربوط به املاک چین مواجه شود.

با وجود این عوامل، انتظار می‌رود نرخ رشد نسبتا ثابت باقی بماند، البته پیش‌بینی می‌شود که رشد سرزمین اصلی چین از کمی بیش از پنج درصد در سال ۲۰۲۳ به ۴.۶ درصد کاهش یابد. سیاست مالی احتمالا نقش مهمی در مدیریت ریسک‌ها با پتانسیل کسری‌های مالی گسترده‌تر و افزایش نسبت بدهی دارد.

انتظار می‌رود رشد هنگ‌کنگ با ادامه بهبودی پس از کووید، اندکی تا ۳.۰ درصد کاهش یابد، در حالی که پیش‌بینی می‌شود ماکائو شاهد رشد قوی ۱۵ درصدی باشد که ناشی از افزایش درآمدهای بازی است.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد تایوان بهبود تدریجی را تجربه کند و رشد آن به ۲.۸ درصد افزایش یابد که با افزایش چرخه فناوری جهانی تقویت شده است.

این گزارش تاکید کرد: در حالی که معیارهای مالی کلی از سال ۲۰۱۹ بدتر شده است، اقتصادهای منطقه به‌طور کلی برای عبور از این چالش‌ها از حفاظ مالی و اعتبارات خارجی قوی برخوردار هستند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari