شرکت بوگاتی با ارائه برنامه Sur Mesure، امکان سفارشی‌سازی محصولات خود را برای مشتریان فراهم کرده است. جدیدترین دستپرورده این شرکت فرانسوی در ساخت نمونه­‌های خاص، شیرون سوپراسپرت 57 نام دارد که برای ادای احترام به خودروی به یادماندنی تایپ 57 SC آتلانتیک طراحی شده است.

شخصی که شیرون سوپراسپرت 57 را سفارش داده، با مشاهده یکی از سه دستگاه بوگاتی تایپ 57 SC آتلانتیک موجود در جهان که در موزه خودرو مولین کالیفرنیا حضور دارد، به این خودروی افسانه‌­ای علاقمند شده است. شوهر وی با مشاهده این علاقه شدید، تصمیم گرفته این مدل ویژه را به مناسبت تولد 70 سالگی او سفارش دهد.

آقای Jascha Straub که سمت سرپرست طراحی بخش Sur Mesure در شرکت بوگاتی را برعهده دارد، از حضور مالک این خودرو در دفتر مرکزی بوگاتی در مولشایم خبر داده است. به گفته‌ این مقام مسئول، تمام خواسته‌­های این مشتری از طریق مدل‌سازی و مطابقت با تایپ 57 SC، بر شیرون سوپراسپرت 57 اعمال شده است.

معرفی بوگاتی شیرون سوپراسپرت 57

برای شباهت هرچه بیشتر به تایپ 57 SC، بدنه شیرون سفارشی با رنگ آبی روشن تزئین شده، ضمن­ این‌که اجزای کرومی جلوپنجره هم با ضخامت کمتر و به صورت عمودی طراحی شده است.

تصویر شماتیک از تایپ 57 در بخش زیرین باله عقب و رینگ‌های پنج پره با ترکیبی از کروم براق و رنگ مشابه بدنه، از دیگر ویژگی‌های ظاهری این خودرو به شمار می­‌آید.

در فضای کابین بوگاتی شیرون سوپراسپرت 57 با روکش چرم قهوه­‌ای Gaucho مواجه هستیم در حالی که باز هم تصویر شماتیک آتلانتیک تایپ 57 با دوخت آبی روشن را می‌­توان روی کنسول میانی و پوشش داخلی درها مشاهده کرد.

نشان فیل رقصان هم روی پشت­‌سری صندلی‌ها حک شده است و امضای ژان و رامبراند بوگاتی هم در پارکابی دیده می­‌شود.

معرفی بوگاتی شیرون سوپراسپرت 57

مشخصات فنی بوگاتی شیرون سوپراسپرت 57 دچار تغییر نشده بنابراین پیشرانه 8 لیتری 16 سیلندر کواد توربو با 1577 اسب­‌بخار قدرت و 1600 نیوتن‌متر گشتاور، همچنان در بخش میانی متمایل به عقب بدنه حضور دارد. حداکثر سرعت این خودرو به صورت الکترونیکی به 437 کیلومتر برساعت محدود شده است.

شرکت بوگاتی از ابتدا برای ساخت 500 دستگاه شیرون برنامه‌­ریزی کرده، اما به نظر می­‌رسد که روند تولید به کندی پیش می­‌رود، چراکه تا اکتبر 2022 صد دستگاه از این خودرو به خریداران تحویل داده است.

جانشین بوگاتی شیرون در سال 2024 رونمایی خواهد شد. این خودرو از دو سال بعد یعنی سال 2026 به روی خط تولید می­‌رود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط