تراشه Exynos 2400 سامسونگ دارای یک GPU است که با همکاری AMD طراحی شده است و قادر به عملکرد بهتر از GPU پردازنده‌ی Apple A17 Pro است.

انتظار می‌رود که سامسونگ نسل بعدی گوشی‌های هوشمند پرچمدار خود را با پردازنده Exynos 2400 SoC تجهیز کند. این چیپست، جدیدترین پردازنده‌ی پرچمدار شرکت است و اکنون یک فرد آگاه، ادعا می‌کند که این تراشه می‌تواند پردازنده‌ی Apple A17 Pro که در گوشی iPhone 15 Pro Max قرار گرفته را شکست دهد.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


تراشه Exynos 2400 سامسونگ

این اطلاعات از فردی با نام Revegnus در شبکه اجتماعی ایکس فاش شده است. در این توییت، اطلاعاتی از چیپست Exynos 2400 به اشتراک گذاشته شد. در اینجا، او اعلام کرد که چیپست آینده سامسونگ دارای یک واحد GPU است که با همکاری AMD طراحی شده است و قادر به عملکرد بهتر از واحد GPU پردازنده‌ی Apple A17 Pro است. برای یادآوری، A17 Pro یک تراشه 3 نانومتری است که قدرت گرافیکی گوشی iPhone 15 Pro Max را افزایش داده است و با توجه به 6 هسته‌ی GPU خود، موفق به کسب بیش از 590،000 امتیاز در آزمون گرافیکی پلتفرم بنچمارکینگ AnTuTu شده است.

تراشه Exynos 2400

به عبارت دیگر، Exynos 2400 ممکن است به امتیاز این پردازنده برسد. Revegnus افزوده است که Exynos 2400 بر اساس فرایند بهبود یافته 4 نانومتری سامسونگ است و نه فرایند 3 نانومتری. این شرکت به دلیل بهره‌وری بیشتر و عملکرد بهتر در این فرایند، به استفاده از معماری 4 نانومتری ادامه می‌دهد. Exynos 2400 همچنین اولین بار اجرای FOWLP را خواهد داشت که اصولاً ضخامت کاهش یافته چیپ و بهبود پراکندگی حرارت را نشان می‌دهد.

در رویداد اخیر روز فناوری SLSI، سامسونگ جزئیات کلیدی مربوط به Exynos 2400 آینده را فاش کرد. سامسونگ ادعا می‌کند که این پردازنده عملکرد CPU آن تا 70 درصد سریع‌تر و سرعت پردازش هوش مصنوعی آن 14.7 برابر سریع‌تر نسبت به Exynos 2200 خواهد بود.

برای کسانی که اطلاعاتی ندارند، خط تولید گلکسی S24 با نسخه‌های Exynos و Qualcomm Snapdragon عرضه خواهد شد. بنابراین بسته به بازار، خریداران نسخه‌ی Exynos 2400 یا نسخه‌ی Snapdragon 8 Gen 3 از گوشی‌های هوشمند را دریافت خواهند کرد. در اخباری که اخیرا منتشر شده، Exynos 2400 اخیراً در گیک‌بنچ مشاهده شده است که بر روی مدل Galaxy S24+ میزبانی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد تراشه Exynos 2400 چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از تکراتو دنبال کنبد.

.

منبع: Gizmochina

source

توسط