به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، خداداد افشاریان پس از دربی 102 پایتخت که با استفاده از VAR برگزار شد، اظهار داشت: از تک تک رسانه‌ها تشکر می‌کنم. فوتبال با همه حواشی‌اش لذتبخش است. اولین تجربه ما در مورد VAR بود هرچند موعود بنیادی‌فر چندمین باری بود با این سیستم قضاوت می‌کرد. امروز این بازی را شاهد بودید موضوعی که در این مسابقه اتفاق افتاده دو سه بار مراجعه داور به VAR بود و در یک صحنه پنالتی گرفت.

وی افزود: در نهایت همه ما به نقطه بسیار روشنی رسیده‌ایم. اکنون با  توجه به کسب مجوز از طرف فیفا توپ در زمین فدراسیون فوتبال است. باید با توجه به اینکه این دستگاه را کرایه کرده بودیم فردا صبح از کشور خارج می‌شود. در نهایت باید برای آینده باز هم پیگیری کنیم. 

رئیس کمیته داوران اضافه کرد: کمیته داوران، فدراسیون فوتبال، بدنه دولت و همه بخش‌ها مصمم هستند VAR به ایران بیاید. استارت کار را زدیم و امیدواریم در بازی‌های بعدی نیز این سیستم را داشته باشیم. 

افشاریان در پاسخ به این سؤال که آیا استفاده از VAR فقط در دربی پایتخت یکپارچگی مسابقات را به هم نمی‌زند، گفت: با همه این مسائل به فیفا نامه نوشته‌ایم حتی تمام رفتارها را برای فدراسیون جهانی توضیح دادیم و گفتیم می‌خواهیم این کار را در فوتبال کشور انجام بدهیم. استفاده از VAR در دربی حرکت بسیار مثبت و خوبی بود من هم خیلی راضی هستم شاید امروز خوشحال‌ترین آدم من بود. دیدید چقدر فشار و استرس وجود داشت.

وی در مورد اعتراض‌های کادر فنی دو تیم به داور گفت: ما باید خودمان را جای بازیکنان، مربیان و تماشاگران بگذاریم. این حرف کاملاً درست است که نباید در فوتبال به داوران تا این اندازه هجمه وارد کرد. دربی هم شرایط خاصی دارد. ان‌شاءالله همه ازاین فوتبال لذت برده باشیم و آینده خوبی با VAR پیش‌روی ما باشد. 

رئیس کمیته داوران در خصوص اینکه چرا تصمیم بنیادی‌فر برای اعلام پنالتی تا این اندازه طول کشید، عنوان کرد: طبق آنچه داور VAR و داور وسط می‌بینند ممکن است بحث‌هایی پیش بیاید. شاید در ابتدا به نتیجه نرسیدند و به همین دلیل بنیادی‌فر در اعلام پنالتی صبر کرد. همه دیدند که VAR نتیجه این بازی را مشخص کرد باید نتیجه خوب و بد را هضم کنیم و همه از فوتبال لذت ببریم. 

پایان پیام/

source

توسط