به نقل از کالچو مرکاتو، تیم ملی قطر تنها پس از چند ماه و چند بازی، کارلوس کی‌روش را از سمتش برکنار کرد. کمی بیش از یک ماه به جام ملت‌های آسیا باقی مانده است و این مربی پرتغالی به دلیل نتایج ضعیف در یازده بازی اخراج شد. به این ترتیب پروژه کارلوس کی‌روش با تیم ملی قطر تنها چند ماه دوام آورد. سرمربی سابق تیم ملی ایران تنها پس از یازده بازی برکنار شد. کی‌روش در یازده بازی به تنها چهار برد، سه تساوی و چهار شکست دست یافت.

فدراسیون فوتبال قطر این تصمیم را دوشنبه گذشته تایید کرد؛ آن هم زمانی که سرمربی پرتغالی برای ملاقات حضوری به دوحه پرواز کرده بود. کی‌روش با توجه به عملکرد ضعیف قطر در جام جهانی گذشته، وظیفه ایجاد یک پروژه برنده را داشت. این مربی باید قطر را جوان و بازیکنان جوان جدیدی را وارد تیم می‌کرد اما او از بازیکنان آکادمی اسپایر در دوحه که سال ۲۰۰۴ با هدف پرورش استعدادهای محلی افتتاح شد، به اندازه کافی استفاده نکرد. علاوه بر این، سبک بیش از حد تدافعی کی‌روش نیز در اخراجش نقش داشت.

سرمربی پرتغالی قصد داشت قطر را به جام جهانی بعدی در سال ۲۰۲۶ برساند. کارلوس کی‌روش اما فرصت نشان‌دادن توانایی‌هایش را روی نیمکت تیم ملی قطر نداشت. اکنون مارکز لوپز هدایت عنابی‌ها را در جام ملت‌های پیش رو بر عهده دارد.

قطر در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ جام قهرمانی را بالای سر برد و در جام ملت‌های آسیا پیش رو هم میزبان بازی‌هاست و همین باعث شده تا انتظارها از این تیم بالا برود. جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۳ قرار است از ۲۲ دی در قطر آغاز شود و میزبان در اولین دیدار در دیدار افتتاحیه به مصاف تیم ملی فوتبال لبنان می‌رود.

ایران باید در اولین دیدارش در جام ملت‌های آسیا به مصاف تیم ملی فوتبال فلسطین برود. در دوره قبلی ایران توانست به نیمه‌نهایی برسد ولی در این مرحله برابر ژاپن با سه گل شکست خورد و از رسیدن به دیدار نهایی بازماند.

source

توسط