داور بازی پرسپولیس و هوادار گفت: گناهِ من داور چیست که یک مربی بدون سند حرف می‌زند و من باید فحش بخورم؟

اشکان خورشیدی، داور بازی پرسپولیس و هوادار پس از این مسابقه گفت: گناهِ من داور چیست که یک مربی می‌آید و روی هوا یک حرفی می‌زند و من باید فحش بخورم؟ مگر من خانواده ندارم؟ مگر من آدم نیستم؟ چرا باید یک مربی بدون سند یک حرفی بزند؟ من که می‌دانم آن کنفرانس خبری چگونه شکل گرفت؟ آقای میلادِ فاندر، مدیر روابط عمومی تیم هوادار که الان آمدی جلوی دوربین دروغ گفتی. من می‌دانم که شما قبل از کنفرانس رفتی به چند خبرنگار گفتی که این سوال را بپرسید. خبرنگاران گفتند که این سوال جوانمردانه نیست و در نهایت یک خبرنگار تحت تاثیر قرار گرفت و این سوال را پرسید. به من چه ربطی دارد استقلال یا پرسپولیس؟

*من داور از این فوتبال چقدر درآمد دارم؟

وی ادامه داد: من داور چقدر از این فوتبال درآمد دارم که به خاطر یک فوتبال که مربی و بازیکن میلیارد میلیارد پول می‌گیرند اما فحش بازی را من به خانه‌ام ببرم؟! اگر من قبل از بازی هیچ حرفی نزدم فقط به خاطر این بود که می‌خواستم قضاوت خودم را انجام دهم و بگویم که حرف مربیان تأثیری ندارد. آقای فکری دو سال است در مورد شما خیلی حرف زده می‌شود من هم بیاییم این حرف‌ها را در فضای مجازی بزنم و چهار نفر را علیه شما تحریک کنم.

*آقای فکری من مراعات شما را کردم

داور بازی پرسپولیس و هوادار اظهار داشت: شما امروز هرچه دلت خواست به من گفتی و من مراعات شما را کردم، شده است این! من فقط این را می‌گویم آقای مربیان ما هم خانواده داریم، انصاف نیست شما به خاطر نتیجه گرفتن یا نتیجه نگرفتن من داور هم اشتباه می‌کنم به خدا من اشکان خورشیدی پس از 17 سال داوری در لیگ برتر هنوز خانه ندارم. ما دادمان را باید کجا بزنیم. چه به ما می‌دهید ما امروز یک پرچم نداشتیم. سیستم رادیویی که توی سرمان بخورد. چرا من باید 48 ساعت فحش بخورم. آقای فکری شما که همشهری من هستید چرا من به خاطر حرف‌های شما فحش بخورم. کمیته انضباطی شما بعد از 48 ساعت بازی او را می‌خواهید چه فایده‌ای دارد و چه تأثیری به حال من دارد و چه دردی از من دوا می‌شود.

*آیا حق من است که 48 ساعت فحش بخورم؟

وی گفت: من امروز ویبره نداشتم. سیستم نداشتم آمدم و یک بازی پرتنش را قضاوت کردم. آیا حق من است که 48 ساعت در فضای مجازی و صفحه شخصی من را پیدا کردند و انواع و اقسام فحش‌ها را به من داده‌اند.

*داور تصمیم درست یا غلط بگیرد، به او حمله می‌کنند

وی افزود: فوتبال ما الان اینطور شده است که هر تصمیمی داور بگیرد چه درست باشد چه غلط سه یا چهار نفر به سمت داور حمله می‌کند. من داور مقصر هستم که برخورد نمی‌‌کنم. امروز گفتم که مدیر رسانه هوادار به دروغ گفتی که من به سوی نیمکت آمدم و به شما گفته‌ام بابا، چرا دروغ حرف می‌زنید من شما را در کمیته انضباطی خواهم دید که در حضور داور چهارم.

*اگر می‌خواستم طبق قانون رفتار کنم جریمه‌های کادر فنی هوادار سنگین‌تر می‌شد

خورشیدی در واکنش به این سؤال که شاید لحن صحبت‌های شما با کادر فنی بد بوده است، عنوان کرد: نه خیر؛ عرض کردم اگر می‌خواستم طبق قانون رفتار کنم می‌توانستم تصمیمات سنگینی را برای کادر فنی تیم هوادار در نظر بگیریم اما سعی کرده‌ام مدیریتم را در تصمیمات خودم بگنجانم که این شائبه به وجود نیاید که به خاطر تصمیمات قبلی چنین تصمیمی را گرفته‌ام.

*شما می‌خواهید به خاطر یک عکس من را متهم کنید؟

وی در ادامه گفت: مدیر رسانه باشگاه هوادار سؤال را به خبرنگاران داده است. آن عکسی که گرفته شده توسط عکاس باشگاه هوادار گرفته شده است. من توضیحات خودم را داده‌ام. قرار نیست که اتفاقی که افتاده است بعد از شش ماه بخواهید داور را سر آن ماجرا تحت فشار بگذارید. الان باز هم می‌گویم من در آن بازی مصدوم بودم. گل به ثمر رسیده محمد عسگری آنالیزور تیم پرسپولیس شلوغ‌کاری کرده باید اخطار می‌گرفت آقای عسگری متوجه شده من داور را صدا زدم که به او اخطار بدهد. این آقا از نیمکت پرسپولیس فرار کرد. زمانی که من برگشتم داور به سمت نیمکت اخطار را نشان داده زمانی که بازی تمام شده گل زده شده من آن را نمی‌دانم. آقای عسگری آمد کنار من و به من گفت متوجه شدم که شما می‌خواستید به من اخطار بدهید من فرار کردم و پنهان شدم. من در آن لحظه به هر حال انسانم و خندیدم. به هر حال انسانم. عکس من هم موجود است نمی‌گویم نخندیدم یک لحظه خندیدم. شما می‌‌خواهید به خاطر آن عکس من را متهم کنید.

*بالای 48 هزار کامنت فحاشی داشتم

خورشیدی گفت: به خاطر اینکه مدیر رسانه هوادار و بازیکنان میلیون‌ها تومان از این فوتبال درآمد دارند من داور چه دریافتی دارم که ناموسم در اینجا مورد فحاشی قرار بگیرد. من برای آن عکس بالای 48 هزار کامنت فحاشی داشتم واقعاً ما هم گناه داریم. الان من مصاحبه کردم و مطمئنم کمیته داوران من را محروم می‌کند. به والا آخرین سال داوری من است. این جماعت داور که در ایران قضاوت می‌کنند گناه دارند. خبرنگاران هم مثل ما هستند قبول دارم. شما بیایید قضاوت‌های من را طی این 20 سال بررسی کنید آیا من به طرف رنگ خاصی قضاوت کرده‌ام یا نه ضمن اینکه من دو دربی را نیز قضاوت کرده‌ام. من به خاطر آسیب‌دیدگی که در دربی داشتم به خاطر پارگی عضله دوقلو تا دو ماه نیم اول نتوانستم تست را پاس کنم بعد از اینکه تست را پاس کردم قضاوت کردم.

وی در واکنش به این سؤال که برخی از کارشناسان گفته‌اند که گل پرسپولیس آفساید بوده است، نظر شما چیست، گفت: من نظری ندارم و کارشناسان باید قضاوت کنند.

*یک دوربین را بگذارید کادر فنی هوادار را ببینید

داوری بازی پرسپولیس و هوادار در واکنش به این سؤال که استارت‌های شما به سمت نیمکت هوادار می‌زدید این شائبه را تشدید می‌کرد که شما نسبت به آنها گارد دارید، گفت: نه، اصلاً اینطور نیست. کادر فنی شما اگر اینطور است یک دوربین را بگذارید کادر فنی هوادار را ببینید 300 بار آمدند و اعتراض کردند داور چهارم خواست که من اخطار بدهم اما این اتفاق افتاد ما آنچه قانون بود انجام دادیم. ضمن اینکه نرمش هم به خرج دادیم. قانون می‌گوید هرجا که مربی اعتراض می‌کند شما می‌توانید اخطار بدهید. قانون می‌گویید جایی که قانون نقض شده است بازیکن و مربی باشد هرجا اعتراض خودش را با عمل نشان دهد او باید اخطار دریافت کند.

source

توسط