ابزارهای هوش مصنوعی نقش پررنگی در زندگی ما پیدا کرده‌اند و به شیوه‌های مختلفی می‌توان از آن‌ها کمک گرفت. تاکنون ابزارهای هوش مصنوعی زیادی برای ویرایش ویدیو معرفی شده‌اند و ما می‌خواهیم ابزار هوش مصنوعی ساخت زیرنویس Captions را به شما معرفی کنیم و نحوه کار با آن را آموزش دهیم. گفتنی است این ابزار از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند.

ساخت زیرنویس با ابزار هوش مصنوعی Captions

هوش مصنوعی Captions در وهله اول به‌عنوان ابزاری برای ساخت خودکار زیرنویس ویدیوها طراحی شده است. نحوه کار با این قابلیت نیز بسیار ساده است و درهمین‌حال طیف گسترده‌ای از تنظیمات مختلف به شما ارائه می‌شود که از طریق آن‌ها می‌توانید به‌عنوان یک تولیدکننده محتوا ویدیوهای خود را با زیرنویس کاربردی‌تر کنید.

ما برای آزمایش این قابلیت از ویدیو مربوط به مصاحبه اخیر «ایلان ماسک» استفاده کرده‌ایم که در آن، ماسک به شرکت‌هایی که خرید تبلیغات ایکس را متوقف کرده بودند، حمله کرده بود. پس از آپلود ویدیو، ادیتور مربوط به تولید زیرنویس در دسترس شما قرار می‌گیرد. همچنین چندین استایل و حالت متفاوت وجود دارد که می‌توانید زیرنویس ویدیوهای خود را براساس آن‌ها نمایش دهید.

نکته قابل‌توجه اینکه ابزار ساخت زیرنویس هوش مصنوعی Captions از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند. برای تست زبان فارسی مدل از بخش کوتاهی از ویدیو «راهنمای خرید گوشی از سه تا پنجاه میلیون تومان» کانال یوتوب دیجیاتو استفاده کرده‌ایم. هرچند در زمینه زبان فارسی نقص‌های قابل‌انتظاری وجود دارد، اما از طریق ادیتور داخلی خود ابزار می‌توانید زیرنویس‌ها را به‌طور کامل ویرایش کنید. بنابراین برای تولید زیرنویس فارسی نیز تا حدی به شما کمک خواهد کرد.

درنهایت با انتخاب گزینه Export که در گوشه سمت راست صفحه وجود دارد، می‌توانید خروجی خود را به‌عنوان ویدیو تحویل بگیرید.

کاهش حجم و ادیت ویدیو با هوش مصنوعی

ابزار کاهش حجم ویدیو Captions نیز می‌تواند ویدیوهای شما را براساس تنظیمات مدنظر خودتان کم‌حجم‌تر کند. برای آزمایش این قابلیت از یک ویدیو با حجم ۲۱۸ مگابایت استفاده کردیم و در بهترین حالت کیفیتی، حجم آن به ۱۹۶ مگابایت رسید. میزان کاهش کیفیت ویدیو، رزولوشن و فریم‌ریت از جمله تنظیماتی هستند که می‌توانید تغییر دهید.

سومین قابلیت فعلی این ابزار هوش مصنوعی Eye Contact نام دارد که با کمک آن می‌توانید در‌صورتی‌که در یک ویدیوی خاص فراموش کرده‌اید به دوربین نگاه کنید، تماس چشمی خود با دوربین را اصلاح کنید!

ابزار هوش مصنوعی Captions تاکنون برای سیستم‌عامل iOS منتشر شده است و از طریق نسخه وب و مک می‌توانید به‌صورت بتا از آن استفاده کنید. برای اندروید نیز این ابزار به‌زودی ارائه خواهد شد. نسخه iOS را از طریق باکس زیر می‌توانید دریافت کنید:

سازنده:
Captions
قیمت:
رایگان
دسته بندی:
undefined
سیستم عامل:
iOS
حجم:
148 مگابایت
زبان:
undefined

source

توسط