دواپس (DevOps) چیست؟ بهترین ابزار دواپس کدامند؟ در این مطلب شما را با دواپس و ابزارهای آن آشنا خواهیم کرد. در ادامه با پلازا همراه باشید.

DevOps ترکیبی از فلسفه‌ها، شیوه‌ها و ابزارهای فرهنگی است که توانایی سازمان را برای ارائه برنامه‌ها و خدمات با سرعت بالا افزایش می‌دهد. این به معنای تکامل و بهبود محصولات با سرعتی سریع‌تر از سازمان‌هایی که از فرآیندهای توسعه نرم‌افزار سنتی و مدیریت زیرساخت استفاده می‌کنند، است. این سرعت سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا به مشتریان خود خدمات بهتری ارائه دهند و به طور موثرتری در بازار رقابت کنند. در ادامه این مطلب از پلازا، آشنایی با دواپس و کاربردی ترین ابزار آن را خواهید خواند.

فهرست مطالب:

دواپس چگونه کار می‌کند؟

تحت یک مدل DevOps، تیم‌های توسعه و عملیات دیگر ایزوله شده نیستند. گاهی اوقات، این دو تیم در یک تیم واحد ادغام می‌شوند که در آن مهندسان در کل چرخه عمر برنامه، از توسعه و آزمایش گرفته تا استقرار تا عملیات، کار می‌کنند و طیفی از مهارت‌ها را توسعه می‌دهند که محدود به یک عملکرد واحد نیست.

دواپس (DevOps) چیست؟


در برخی از مدل‌های DevOps، تیم‌های تضمین کیفیت و امنیت نیز ممکن است به شدت با توسعه و عملیات و در طول چرخه عمر برنامه درگیر شوند. هنگامی که امنیت تمرکز همه در یک تیم DevOps است، گاهی اوقات به آن DevSecOps می‌گویند.

این تیم‌ها از شیوه‌هایی برای خودکارسازی فرآیندهایی استفاده می‌کنند که قبلا دستی و کند بوده‌اند. آن‌ها از یک پشته فناوری و ابزاری استفاده می‌کنند که به آن‌ها کمک می‌کند تا برنامه‌ها را سریع و قابل اعتماد کنند و تکامل دهند. این ابزارها همچنین به مهندسان کمک می‌کنند تا به طور مستقل وظایفی را انجام دهند که معمولاً به کمک سایر تیم‌ها نیاز دارد و این باعث افزایش بیشتر سرعت تیم می‌شود.

همچنین بخوانید :

مزایای دواپس

در زیر چند مورد از مزایای دواپس را خواهید دید.

سرعت

بهترین ابزار دواپس کدامند؟


شما با دواپس می‌توانید با سرعت بالا حرکت کنید تا بتوانید سریعتر برای مشتریان نوآوری کنید، بهتر با بازارهای در حال تغییر سازگار شوید و در ایجاد نتایج تجاری کارآمدتر شوید. مدل DevOps توسعه دهندگان و تیم‌های عملیاتی شما را قادر می‌سازد تا به این نتایج دست یابند. برای مثال، میکروسرویس‌ها و تحویل مستمر به تیم‌ها اجازه می‌دهند تا مالکیت خدمات را در دست بگیرند و سپس به‌روزرسانی‌ها را سریع‌تر برای آن‌ها منتشر کنند.

تحویل سریع

شما با دواپس می‌توانید فرکانس و سرعت انتشار را افزایش دهید تا بتوانید سریعتر محصول خود را نوآوری و بهبود بخشید. هرچه سریعتر بتوانید ویژگی های جدید را منتشر کنید و اشکالات را برطرف کنید، سریعتر می توانید به نیازهای مشتریان خود پاسخ دهید و مزیت رقابتی ایجاد کنید. یکپارچه‌سازی مداوم و تحویل مستمر، شیوه‌هایی هستند که فرآیند انتشار نرم‌افزار را از ساخت تا استقرار خودکار می‌کنند.

قابلیت اطمینان

شما با دواپس می‌توانید از کیفیت به‌روزرسانی‌های برنامه و تغییرات زیرساخت اطمینان حاصل کنید تا بتوانید محصول را با سرعت بیشتری ارائه دهید و در عین حال تجربه مثبتی را برای کاربران نهایی حفظ کنید. می‌توانید از روش‌هایی مانند یکپارچه سازی مداوم و تحویل مداوم برای آزمایش اینکه هر تغییری کاربردی و ایمن است، استفاده کنید. روش‌های نظارت و ثبت گزارش به شما کمک می‌کند تا از عملکرد در زمان واقعی مطلع شوید.

همکاری بهبود یافته

آشنایی با دواپس و کاربردی ترین ابزار آن


شما با دواپس می‌توانید تیم‌های مؤثرتری را تحت یک مدل DevOps بسازید که بر ارزش‌هایی مانند مالکیت و مسئولیت‌پذیری تأکید دارد. توسعه دهندگان و تیم‌های عملیاتی از نزدیک با یکدیگر همکاری می‌کنند، مسئولیت‌های زیادی را به اشتراک می‌گذارند و روند کار خود را ترکیب می‌کنند. این امر باعث کاهش ناکارآمدی و صرفه جویی در زمان می‌شود.

همچنین بخوانید :

امنیت ؛ از مزایای دواپس

شما با دواپس می‌توانید با حفظ کنترل و حفظ انطباق، سریع کار کنید. با استفاده از خط‌مشی‌های انطباق خودکار، کنترل‌های دقیق و  تکنیک‌های مدیریت پیکربندی، می‌توانید یک مدل DevOps را بدون به خطر انداختن امنیت اتخاذ کنید.

جمع بندی

نرم افزار و اینترنت جهان و صنایع آن را از خرید گرفته تا سرگرمی و بانکداری متحول کرده است. نرم افزار دیگر فقط از یک تجارت پشتیبانی نمی‌کند، بلکه جزء جدایی ناپذیر هر بخش از یک تجارت است. شرکت‌ها از طریق نرم‌افزاری که به‌عنوان سرویس‌ها یا برنامه‌های کاربردی آنلاین و بر روی انواع دستگاه‌ها ارائه می‌شود، با مشتریان خود تعامل دارند. آن‌ها همچنین از نرم افزار برای افزایش کارایی عملیاتی با تغییر هر بخش از زنجیره ارزش، مانند لجستیک، ارتباطات، و عملیات استفاده می‌کنند. به روشی مشابه که شرکت‌های کالاهای فیزیکی نحوه طراحی، ساخت و ارائه محصولات را با استفاده از اتوماسیون صنعتی در قرن بیستم تغییر دادند، شرکت‌ها در دنیای امروز باید نحوه ساخت و ارائه نرم‌افزار را تغییر دهند.

منتخب کاربران

source

توسط