به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پیامی درگذشت بنیانگذار و مؤسس بنیاد فرهنگی و تبلیغی پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم را تسلیت گفت. متن پیام بدین شرح است:

خبر ارتحال تأسف انگیز حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید محمدهادی هادی مجاهد نستوه و بنیانگذار و مؤسس بنیاد فرهنگی و تبلیغی پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم موجب تأثر و تألم اینجانب و دوستداران معارف متعالیه اهل بیت علیهم السلام شد.

آن عالم عامل که حیات طیبه خود را صرف جهاد برای برافراشته شدن پرچم اسلام، مبارزه با اشغالگری، استقلال و آبادانی و سربلندی مردم رنج کشیده  افغانستان کرده، تا آخرین لحظات عمر پربرکت خود دست از آمارنهای رفیع خویش برنداشته و تمامی مساعی خود را برای تقریب مذاهب اسلامی به کار گرفت.

اینجانب فقدان آن عالم عرصه جهاد و فرهنگ را به مردم دینمدار افغانستان، فرزندان، خانواده و تمامی دوستداران ایشان تعزیت و تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات، غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه ایزد منان خواستارم.

بر پایه این گزارش، سید محمد هادی هادی یکی از رهبران شناخته‌ی جهادی مردم افغانستان علیه اتحاد جماهیر شوروی بود. وی در چهار دهه گذشته بر علاوه فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به حیث وزیر، در وزارت‌های زراعت، آب‌یاری و مال‌داری، احیا و انکشاف دهات، شهداء و معلولین و همچنین درسمت‌های مختلف حکومتی، در حکومت‌های برهان‌الدین ربانی و حامد کرزی کار کرده است.

انتهای پیام/

source

توسط