به گزارش ایلنا، او یکی از دعوت‌شدگان به اردوی تیم ملی بود و هرچند پیش از سفر به ازبکستان خط خورد، ولی با زدن دو گل به استقلال خوزستان نشان داد که انتخاب قلعه‌نویی بی‌دلیل نبوده است.

یوسفی درباره نمایش خودش در اهواز گفت: «خوشبختانه در این بازی توانستم عملکرد خوبی داشته باشم و دو گل بزنم. خدا را شکر می‌کنم که در کسب این سه امتیاز خیلی مهم تأثیرگذار بودم. کارشناسان هم گفتند که گل اول من یک گل فنی و سخت بود. واقعیت این است که خودم هم این گونه ضربه‌ها را دوست دارم و روی آنها همیشه تمرین دارم.»

او درباره تجربه کار کردن با مورایس گفت: «باید بگویم من خیلی خوش‌شانس هستم که شاگرد این مربی بزرگ هستم. چیزهای خیلی زیادی از او یاد گرفته‌ام؛ چه اخلاقی و چه فنی و مطمئنم این تجربیات در آینده به من کمک زیادی خواهد کرد. سعی می‌کنم در آینده به نحوه احسن از این تجربیات استفاده کنم.»

یوسفی درباره حضور در تیم ملی هم گفت: «بی‌شک آرزوی هر بازیکنی است که برای تیم ملی کشورش بازی کند. من هم با تمام وجود تلاش می‌کنم طوری کار کنم که دوباره به تیم ملی دعوت بشوم و امیدوارم این حضور ماندگار هم باشد.» او اضافه کرد: «بازیکنان تیم ملی همه انسان‌های بزرگ و فوتبالیست‌های باکیفیتی هستند. سعی می‌کنم با نگاه کردن به آنها و یاد گرفتن از آنها کیفیت خودم‌ را بالا‌تر ببرم.»

یوسفی همچنین گفت که شماره 14 یادآور دوران حضور نویدکیا به عنوان سرمربی سپاهان است: «در زمان حضور آقای محرم نویدکیا به تیم بزرگسالان اضافه شدم و شماره ۲۴ به من داده شد. همان زمان یک اردو در تهران برگزار کردیم که مربیان تیم از عملکردم خوش‌شان آمد. در همان اردو آقای نویدکیا من را کنار کشید و گفت چرا یک شماره بهتر نمی‌گیری؟ من هم گفتم شماره برام مهم نیست. ایشان گفتند در فوتبال شماره خیلی مهم است و به آقای فتاحی گفت که شماره ۱۴ را به آریا بدهید.»

او درباره برد هفته گذشته مقابل نیروی هوایی عراق گفت: «طبق آنالیزی که از تیم نیروی هوایی شده بود و همچنین سبک بازی و نتایج این تیم همه ما می‌دانستیم با یک تیم قوی و بابرنامه روبرو هستیم. تیم نیروی هوایی به نظر من پدیده این رقابت‌ها بود. با انگیزه و دقت بالایی وارد بازی شدیم. در نیمه اول بازی خیلی خوبی انجام دادیم و با زدن گل زودهنگام روحیه مضاعف گرفتیم. در ادامه تیم عراقی سعی کرد هرچه زودتر به گل برسد و بیشتر روی تیم ما فشار آورد. خوشبختانه توانستیم به خوبی این فشار را مهار کنیم و از انجام برنامه آنها و شکل‌گیری تاکتیک‌شان جلوگیری کردیم. ولی بازی متأسفانه آنطور که می‌خواستیم پیش نرفت. آن دو اخراجی باعث شد که برنامه تیم ما کامل عوض شود و فشار خیلی سنگین و نفسگیری را تحمل کردیم. در پایان مسابقه خدا را شکر با تلاش و دفاع سخت 3 امتیاز شیرین را کسب کردیم.»

یوسفی که مقابل نیروی هوایی عراق در ترکیب اصلی بود، امیدوار است که سپاهان با دست پر از عربستان برگردد: «همه چیز عالی است. مطمئن باشید با تمام وجودمان بازی می‌کنیم تا بازی را ببریم و یا امتیاز بگیریم و صعود کنیم. بیشتر می‌خواهیم کاری که مربی می‌خواهد را انجام بدهیم. خودتان دیدید بازی قبلی چقدر احساسی شده بود و این بازی هم بی‌شک همین‌قدر برایمان پراهمیت است و برای پیروزی در آن و صعود با تمام وجودمان به زمین می‌رویم.»

 انتهای پیام/

source

توسط