مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: حدود ۳۱ هزار واحد برای متقاضیان نهضت ملی مسکن پرند در مراحل ساخت است و با توجه به محدودیت زمین برای ۴۴ هزار نفر باقی‌مانده برنامه‌هایی شامل الحاق اراضی و شهرک‌سازی در دستور کار داریم.

آرش صیادی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: حدود ۲۲۷ هزار نفر برای طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید پرند ثبت نام کردند که بر اساس شروط چهارگانه ۷۵ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت زمین‌هایی که در پرند وجود دارد ۳۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن آغاز شد که بیشترین تعداد مسکن ملی در یک شهر محسوب می‌شود. عملیات اجرایی این ۳۱ هزار واحد نیز آغاز شده است. برای مابقی متقاضیان که حدود ۴۴ هزار نفر هستند فعلا امکان تامین زمین وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با بیان این‌که تمهیداتی را به منظور تامین زمین برای متقاضیان مسکن در پرند در دستور کار قرار داده‌ایم گفت: سناریوهای مختلفی شامل الحاق اراضی به پرند یا شهرک‌سازی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار داریم. در این راستا اولین شهرک با نام «اعتمادیه» در وضعیت تملک اراضی است.

صیادی بیان کرد: از حدود یک ماه قبل مجوز احداث شهرک اعتمادیه را اخذ کردیم. هم‌اکنون در مراحل تملک اراضی و تهیه طرح تفصیلی برای این شهرک هستیم. ظرفیت این شهرک نیز حدود ۱۰ هزار نفر خواهد بود.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari