لیست بهترین بازی‌ها و اپلیکیشن‌های اپ استور در سال 2023 امروز توسط اپل اعلام شده بود و حالا گوگل دست به اقدام مشابهی زده است و بهترین بازی ها و اپلیکیشن های گوگل پلی در سال 2023 را معرفی کرده است.

«سم برایت»، مدیرکل گوگل پلی در بیانیه مربوط به بهترین بازی‌ها و اپلیکیشن‌های سال 2023 توضیح می‌دهد که امسال دسته‌بندی‌های جدیدی براساس آخرین‌ فناوری‌ها (مانند بهترین اپ با هوش مصنوعی) به آن اضافه شده است.

بهترین بازی و اپلیکیشن گوگل پلی در سال 2023

اپلیکیشن Imprint: Learn Visually عنوان برترین اپ سال 2023 گوگل پلی را دریافت کرده است. غول موتور جستجو توضیح می‌دهد که این اپلیکیشن آموزشی با کمک داستان‌های بصری خود مفاهیمی در زمینه‌های روانشناسی، تاریخ، سلامت و فناوری را به روشی کاملاً جدید بازگو می‌کند.

Honkai: Star Rail که به‌عنوان بهترین بازی آیفون در سال 2023 اعلام شده بود، از سوی گوگل نیز به‌عنوان برترین بازی سال انتخاب شده است.

بهترین اپلیکیشن و بازی چند پلتفرمی

این دسته‌بندی به اپ یا بازی‌هایی تعلق دارد که علاوه بر اندروید روی پلتفرم‌های دیگر مانند iOS نیز حضور دارند. Spotify که طی سال‌های گذشته در زمینه توسعه و گسترش پلتفرم خود عملکرد موفقی داشته است، موفق‌شده تا عنوان بهترین اپلیکیشن چند پلتفرمی گوگل پلی در سال 2023 را کسب کند.

در زمینه بازی‌ها نیز OUTERPLANE – Strategy Anime این عنوان را کسب کرده است.

بهترین اپلیکیشن و بازی از نظر کاربران

کاربران گوگل پلی همچنین اپلیکیشن ChatGPT و بازی MONOPOLY GO! را به‌عنوان برترین‌های سال 2023 انتخاب کرده‌اند.

لیست کامل برترین اپلیکیشن‌های سال 2023 گوگل پلی به شرح زیر است:

به‌همین ترتیب، برترین بازی های سال 2023 گوگل پلی نیز به شرح زیر است:

source

توسط