سامسونگ درحال توسعه یک نمایشگر فسفرتاب (Phosphorescent) است که احتمالاً در نیمه دوم سال 2025 عرضه می‌شود. روی این پنل PHOLED جدید یک ماده فسفری آبی اعمال می‌شود؛ به‌این‌‌ترتیب بازدهی روشنایی آن افزایش می‌یابد و مصرف برق دستگاه کمتر می‌شود. این احتمال وجود دارد که این پنل جدید در گلکسی زد فولد و فلیپ 7 کار گذاشته شود.

براساس گزارش نشریه کره‌ای The Elec، سامسونگ در سال 2025 نمایشگرهای کاملاً فسفرسانس تولید خواهد کرد. این شرکت کره‌ای مخصوصاً به‌دنبال اعمال یک ماده فسفری آبی روی پنل‌های OLED خود است. سامسونگ برای ساخت پنل جدیدش، از همان سازوکاری استفاده می‌کند که برای پنل‌های فسفری قرمز و سبز فعلی به‌کار برده است.

مزایای نمایشگرهای PHOLED آبی سامسونگ

از نظر فنی، تغییر به رنگ آبی با درنظرگرفتن بهره‌وری انرژی انجام می‌شود. گزارش‌ها نشان می‌دهند که راندمان نمایشگرهای PHOLED‌ قرمز و سبز با استفاده از این محلول جدید، به 100 درصد رسیده است؛ درحالی‌که نوع آبی که درحال‌حاضر از مواد فلورسنت بهره می‌برد، تنها با راندمان 25 درصد کار می‌کند. علاوه‌براین، مواد فسفری آبی با افزایش 65 درصدی راندمان درخشندگی و کاهش مصرف انرژی در گوشی، طول عمر پیکسل‌ها را تا 55 درصد نسبت به مواد فعلی افزایش می‌دهند.

به‌نظر می‌رسد سامسونگ ابتدا قصد داشت این پنل OLED فسفرتاب جدید را در اواسط سال 2024 و با سری 6 گوشی‌های تاشو خود عرضه کند، اما ظاهراً عرضه این پنل تا نیمه دوم سال 2025 به تعویق افتاده است. اگر همه‌چیز برای سامسونگ خوب پیش برود، ممکن است این صفحه‌نمایش OLED جدید را در گلکسی زد فولد و فلیپ 7 ببینیم.

همچنین سامسونگ ظاهراً درحال کار ارتقای صفحه‌نمایش سری گلکسی S24 است. گلکسی S24 اولترا احتمالاً صفحه‌نمایش 6.8 اینچی با 2500 نیت روشنایی داشته باشد. علاوه‌براین، گوشی‌های S24 و S24 پلاس نیز شاید صفحه‌نمایش ارتقاءیافته‌ای دریافت کنند که باعث می‌شود گوشی‌ها از نظر بصری شبیه به مدل اولترا به‌نظر برسند.

گلکسی S24 و S24 پلاس احتمالاً از فناوری LTPO با حاشیه‌های باریک‌تر بهره ببرند. در سری قبلی، تنها گلکسی S23 اولترا بود که صفحه‌نمایش LTPO با رفرش‌ریت متفاوت داشت. شاید در سری جدید گلکسی S24، تمام گوشی‌ها شاهد افزایش رفرش‌ریت صفحه‌نمایش از 120 هرتز به 144 هرتز باشند.

source

توسط