ایسنا/قم رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور گفت: کلیه تولیدکنندگانی که ظرفیت صادرات کالا دارند می‌توانند با مراجعه به دفاتر مرکز مشاوره خدمات ایرانیان خارج از کشور، بر کمک ما در بحث صادرات کالایشان حساب کنند.

سید مجید حلاج‌زاده درحاشیه بازدید از نمایشگاه «مترکس» در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن قدردانی از انجمن صنفی صنایع کفش ماشینی استان قم از برگزاری و میزبانی از این نمایشگاه گفت: یکی از کارهایی که مرکز خدمات مشاور ایرانیان خارج از کشور انجام می‌دهد این است که از تولیدات داخلی و معرفی برندهای ایرانی حمایت می‌کند.

وی با بیان این که در گفت‌وگو با اکثر غرفه‌داران نمایشگاه همه آن‌ها از یک مشکل مشترک سخن گفتند، اظهار کرد: تعهدات ارزی که بر سر راه تولیدکنندگان ایجاد شده باعث بروز برخی مشکلات و مانع صادرات شده است، در سالی که مقام معظم رهبری آن‌ را رشد تولید نام‌گذاری کرده است به نظرم این مسائل اتفاق درستی نیست.

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور افزود: از طرف دیگر افزایش عوارض گمرکات باعث شده کسانی که مواد اولیه برخی محصولات را از کشورهای دیگر وارد می‌کردند دچار مشکلاتی شوند، این مسائل باعث می‌شود از انگیزه تولیدکننده برای افزایش تولید کاسته شود.

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر دفتر مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور در ۶۳ کشور دیگر مشغول فعالیت است، امیدواریم با استفاده از این ظرفیت بتوانیم کمکی در افزایش صادرات تولیدات محصولات ایرانی را در خارج از کشور داشته باشیم.

حلاج زاده در پایان گفت: کلیه تولیدکنندگانی که ظرفیت صادرات کالا دارند می‌توانند با مراجعه به دفاتر مرکز مشاوره خدمات ایرانیان خارج از کشور، بر کمک ما در بحث صادرات کالایشان حساب کنند.

به گزارش ایسنا، نخستین نمایشگاه تخصصی «مواد اولیه، ماشین‌آلات، تکنولوژی، چرم و صنایع وابسته صنعت کفش ایران_قم» به همت انجمن صنایع کفش ماشینی استان قم از ۳۰ آبان تا ۳ آذرماه در نمایشگاه بین‌المللی قم برپا شد.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari