ایسنا/مرکزی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: در سه سال اخیر بیش از ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی در استان مرکزی احداث شده است.

داریوش امانی، ۴ آذر ماه در حاشیه سفر به استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اقداماتی که نمایندگان و مسئولان استان مرکزی داشتند، اعتبارات استان ظرف سه سال گذشته بیش از ۳۰۰ درصد از سرجمع ملی افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه استان مرکزی در حوزه راه‌های اصلی، شریانی و کریدورهای شمال به جنوب و غرب به شرق، نقش ویژه‌ای دارد گفت: اتفاقات خوبی در استان در بحث ایمن سازی، روکش آسفالت، لکه گیری، هوشمندسازی جاده‌ها و نصب دوربین‌های نظارتی و تصویری انجام شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور با بیان اینکه ظرف سه سال اخیر بیش از ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی در استان مرکزی ساخته شده است، تصریح کرد: استان مرکزی از این حیث رتبه سوم را در کشور دارد.

وی درخصوص هدف از توجه دولت سیزدهم به ارتقاء راه‌های روستایی گفت: بر اساس اسناد بالادستی و مقررات، تکلیف دولت این است که تا پایان برنامه ششم، روستاهای بالای ۲۰ خانوار حداقل یک راه آسفالته مناسب داشته باشند که از زمان شروع فعالیت دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به این موضوع شده و اعتبارات مناسبی برای این امر تخصیص یافته است.

محمودی احمدی بیغش، نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: در سه سال اخیر در شازند کار قابل قبولی توسط راهداری انجام شده ولی همچنان جای کار زیاد است. پل و اتوبان شازند به آستانه با کار جهادی راهداری در این مدت اجرایی شد که باعث رفع خطر در این جاده شد.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari