مسئول مسابقات لیگ برتر تا این لحظه زیر بار فشار باشگاه استقلال برای تغییر تاریخ دربی نرفته است.

باشگاه استقلال در ۱۰ روز گذشته در اعتراض به تاریخ دربی که معوقه هفته پنجم است و طبق برنامه باید ۲۳ آذر برگزار شود، از سازمان لیگ درخواست کرده تا تاریخ این دیدار باز هم تغییر کند.

پیش از این سازمان لیگ در برنامه اولیه قرار بود هفته پنجم را در تاریخ ۳۱ شهریور برگزار کند اما به دلیل حضور دو بازیکن استقلال در تیم امید که در آن مقطع در بازی های آسیایی بودند تاریخ دربی به تعویق افتاد و در برنامه جدید اعلام شد که این مسابقه باید ۲۳ آذر برگزار شود اما باز هم باشگاه استقلال به برگزاری دربی در این تاریخ معترض است و می گوید با این روند پرسپولیس در سه بازی پشت سر هم میزبان است و استقلال سه بازی متوالی میهمان.

پیگیری ها از سازمان لیگ حکایت از این دارد که باشگاه استقلال در چند روز گذشته  با سهیل مهدی به صورت حضوری و تلفنی در تماس بوده اند تا تاریخ دربی تغییر کند اما مسئول مسابقات لیگ برتر زیر بار این درخواست نرفته است.

استدلال سازمان لیگ این است که بازی های پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه آزادی که تعداد تماشاگرانش نصف – نصف است در ظاهر معنای میهمانی و میزبانی ندارد و فقط در بحث درآمد بلیت فروشی میزبان ذی نفع است  در نتیجه اعتراض آبی پوشان بابت اینکه بازی های سرخپوشان پشت هم در آزادی است استدلال محکمی نیست.

ضمن اینکه به دلیل تعویق هفته پنجم تاریخ جدید دربی در زمانی افتاده است که پرسپولیس در سومین بازی متوالی به عنوان میزبان باید به میدان برود و به دلیل جام ملت های آسیا سازمان لیگ تاریخ بهتری برای برگزاری این مسابقه ندارد و البته اگر در هر تاریخ دیگری هم این مسابقه برگزار شود به نوعی برای پرسپولیس و استقلال ممکن است این شرایط میزبانی یا میهمانی متوالی تکرار شود.

با توجه به این شرایط تا این لحظه سازمان لیگ و سهیل مهدی زیر بار خواسته استقلال نرفته اند، ضمن اینکه طرف دیگر ماجرا پرسپولیس است که بعید به نظر می رسد مسئولان این باشگاه با تغییر تاریخ دربی موافق باشند.

source

توسط