ایسنا/مازندران مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به اینکه اجرای طرح آبرسانی از اردیبهشت ماه سال گذشته آغاز و در ۳ هزار روستا اجرا شد، گفت: طرح آبرسانی به هزارو ۴۰۰ روستا با همت مردم و گروه‌های جهادی به اتمام رسید.

سردار زهرایی امروز  در بازدید از پروژه آبرسانی بخش بندپی غربی بابل با گرامیداشت هفته بسیج با بیان اینکه ۳۹هزار روستای بالای ۲۰خانوار در کشور وجود دارد که ۱۶هزار روستا فاقد آب شرب سالم و پایدار است، افزود: با همت دولت مردمی و انعقاد قرارداد مشترک میان سازمان بسیج مستضعفین و بسیج سازندگی، آبرسانی آب شرب به ۹ هزارو ۶۰۰روستا در یک‌بازه زمانی۳ الی ۴ ساله آغاز شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه اجرای طرح آبرسانی از اردیبهشت ماه سال گذشته آغاز و در ۳ هزار روستا اجرا شد، گفت: طرح آبرسانی به هزارو ۴۰۰ روستا با همت مردم و گروه‌های جهادی به اتمام رسید.

آبرسانی به ۱۴۰۰ روستای فاقد آب شرب کشور به اتمام رسید

سردار زهرایی با بیان اینکه مجتمع آبرسانی که در روستا احداث می‌شود مشتمل بر تهیه منبع، پمپاژ، لوله گذاری و  غیره است که این ‌امر سختی خاص خود را دارد، خاطرنشان کرد: در استان مازندران به دلیل واقع شدن روستاها در جنگل، مناطق کوهستانی و دریا همچنین ارزش بالای زمین‌ها اجرای پروژه را سخت می‌کند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با اظهار اینکه با وجود همت میان مسئولین دستگاه‌های اجرایی، نهادها و مردم، بسیج سازندگی درمازندران پیشرو است، افزود: مردم انتظار دارند جایی که بسیج و سپاه ورود پیدا می‌کند کارها هرچه سریع‌تر به اتمام برسد که این انتظاری به حق است، در زمینه منابع اعتباری آب شرب، وزیر نیرو قول تامین کسری اعتبار را دادند تا ما شرمنده مردم نباشیم.

به گفته مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور تامین آب شرب انگیزه ماندن روستاییان در روستا و افزایش نشاط و شادی را فراهم می‌کند.

کارآفرینان، سرداران جنگ اقتصادی هستند

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور، بیان کرد: کار آفرینان با ریسک پذیری و شجاعت از گرفتن مجوز، تامین نهاده یا مواد اولیه و تهیه بازار جهادگونه عمل می‌کنند.

سردار زهرایی در بازدید از طرح‌های اشتغالزایی و مشاغل خانگی در شهرستان بابل، اظهار کرد: کارآفرینان موجب اشتغال و توانمندی خود و افراد جویای کار می‌شوند.

وی بیان کرد: در جنگ اقتصادی بسیج نقش لجستیکی، حمایت و پشتیبانی دارد نه فرماندهی، بسیج سازندگی الگوهای موفق را شناسایی می‌کند و با شناسایی حلقه مفقوده جهت رفع مشکل اقدام می‌کند.

آبرسانی به ۱۴۰۰ روستای فاقد آب شرب کشور به اتمام رسید

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور، گفت: هم‌افزایی و هم رسانی میان نهادهای حاکمیتی، مجمع خیرین محرومیت زدا، نواحی پایگاه‌های مقاومت و بسیج سازندگی در استان مازندران زبانزد است و بسیاری از پروژه‌های محرومیت زدا درهمین تیم به اتمام رسید.

زهرایی تاکید کرد: یکی از موضوعات مهمی که در دستور کار قرار دارد  انعقاد تفاهم سه جانبه میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد حضرت امام (ره) و بسیج سازندگی است تا هیچ مددجوی روستایی فاقد مسکن نباشد.

آبرسانی به ۱۴۰۰ روستای فاقد آب شرب کشور به اتمام رسید

زهرایی با بیان اینکه از ۲۰هزار پرونده‌ای که در این زمینه تشکیل شد حدود ۱۵هزار واحد آغاز و ۱۲هزار و ۵۰۰ واحد مددجویی به اتمام رسید، تاکید کرد: در استان مازندران در هفته بسیج ۶۷واحد به صاحبان تحویل می‌شود همچنین هزارو ۲۵۰واحد در دست اقدام است.

این مسئول گفت: بسیاری از افراد توان پرداخت قسط را ندارند ما مکلف به خدمت به مردم به ویژه در روستاها و مناطق محروم هستیم‌.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari