وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هر سه‌شنبه با حضور معاونان سازمان اداری و استخدامی و اجرایی رییس‌جمهور روند کار و دلایل نپیوستن دستگاه‌های باقی مانده به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند را بررسی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: دستگاه‌های دولتی طبق قانون موظف بودند صد در صد خدمات‌شان را تا پایان آبان ماه سالجاری  از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند انجام می‌دادند.

وی میانگین عمل به این وظایف قانونی در دستگاه‌های اجرایی  63 درصد اعلام کرد و از آنها خواست هر چه زودتر به تکالیف‌شان عمل کنند.

زارع‌پور از برگزاری نشست‌های هفتگی با معاونان سازمان اداری و استخدامی و اجرایی رییس‌جمهور برای بررسی روند کار خبر داد و افزود: هر سه‌شنبه با آقایان لطیفی و منصوری نشست مشترک برگزار می‌کنیم تا روند کار و دلایل عمل نکردن دستگاه‌ها به این وظیفه مهم قانونی را بررسی می‌کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اعلام اسامی دستگاه‌های خاطی به رییس‌جمهور و طرح آن در نشست هیات وزیران خبر داد و افزود: رییس‌جمهور بعد از شنیدن گزارش بنده دستور دادند همه دستگاه‌ها هر چه سریعتر به این وظیفه عمل کنند. بنده امید دارم تا پایان آذر همه دستگاه‌ها به این سامانه بپیوندند.

زارع‌پور یادآور شد: علاوه بر این، همه دستگاه‌ها باید تا پایان آذر کلیه استعلامات بین دستگاهی را به صورت برخط و تا پایان دی  20 درصد خدمات هوشمند را از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند انجام دهند.

زارع‌پور از خبرنگاران خواست تا این مطالبه را در حیاط دولت از تک تک وزرای دولت طلب کنند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari