خلاصه مسابقات موتور کراس قهرمانی کشور در سال 1402 به همراه لیست برندگان مسابقه موتورسواری آفرود ایران را در ادامه این متن، مطالعه می‌کنید:

راند سوم مسابقات موتور کراس 1402

مرحله سوم مسابقات موتورکراس قهرمانی کشور، به میزبانی هیات موتورسواری و اتومبیلرانی یزد، در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد. این رقابت‌ها، در بخش بانوان در تاریخ 25 آبانماه و در بخش آقایان نیز در تاریخ 26 آبانماه برگزار گردید.

مازیار ناظمی رئیس فدراسیون، زهیر حاجی حسینی مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد، فیروزه سیدمهدی نایب رئیس فدراسیون و مهدی دهقان رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی یزد، در این رقابت حضور داشتند.

کلاس جوانان نفر اول نفر دوم نفرم سوم
50 سی‌سی آراد آقاجانی امیرحسین رستگار کیان توکلی
65 سی‌سی آرین نادری نسب امیرسالار بهرامی آرمان رحیمی
85 سی‌سی محمد امیری رضا دیزجی ارشیا حبیبی
250 سی‌سی محمدحسین دانش پژوه مهران حمزه خانی محمود کریمی
450 سی‌سی پیمان علیزاده سهیل محبی عرفان موذن

*نتایج فوق براساس رده‌بندی فدراسیون اعلام شده است.

کلاس پیشکسوتان نفر اول نفر دوم نفرم سوم
250 سی‌سی حمید مهین خاکی سعید قربانزاده سیدعلی موسوی
450 سی‌سی حامد شیخ احمدی مجتبی کریم زاده عباس پورصمدی

*نتایج فوق براساس رده‌بندی فدراسیون اعلام شده است.

راند دوم مسابقه موتور کراس 1402

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، مرحله دوم مسابقات موتورکراس قهرمانی کشور، 21 مهرماه در بندرترکمن استان گلستان برگزار شد. این برای دومین‌بار است که مسابقه قهرمانی کشور در رشته موتورسواری و اتومبیلرانی، در بندرترکمن برگزار می‌شود.

این مسابقه با استقبال زیاد و حضور پر شور مردم، جوانان و خانواده‌ها همراه بود. ورزشکاران در کلاس‌های 50 سی‌سی تا 450 سی‌سی و در گروه‌های جوانان و پیکسوتان به رقابت پرداختند و نفرات برتر، جوایز خود را دریافت کردند.

کلاس جوانان نفر اول نفر دوم نفرم سوم
50 سی‌سی آراد آقاجانی امیرحسین رستگار یاسین خانی
65 سی‌سی آرین نادری نسب عرفان محب علی امیرعلی اسدی
85 سی‌سی ارشیا حبیبی علی اکبر معمار ابولفضل اسدی
250 سی‌سی محمدحسین دانش پژوه علیرضا حسین احمدی مهران حمزه خانی
450 سی‌سی پیمان علیزاده سینا دانشگر صالح برخورداری

*نتایج فوق براساس رده‌بندی فدراسیون اعلام شده است.

کلاس پیشکسوتان نفر اول نفر دوم نفرم سوم
250 سی‌سی حمید مهین خاکی سعید قربان زاده فرهاد عبدلله زاده
450 سی‌سی

*نتایج فوق براساس رده‌بندی فدراسیون اعلام شده است.

ملی‌پوش کشور مقام پانزدهم جهان را کسب کرد

شهریور 1402: تیم ملی موتورکراس ایران برای نخستین بار در تاریخ این رشته ورزشی، با ترکیب کامل در مسابقات جهانی موتور کراس در افیون ترکیه حضور یافت. این مسابقات در مهم‌ترین و بهترین سطح مسابقات کراس جهان قرار دارد. در این مسابقه، علیرضا حسین احمدی، ملی پوش ۱۷ ساله تیم ملی موتورکراس ایران، موفق شد در آخرین روز مسابقات جهانی ترکیه، مقام پانزدهم را کسب کند.  این ملی پوش در ریس نخست در مکان 17 و در ریس دوم در مکان 15 جهان ایستاد.

مازیار ناظمی، رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، کسب این جایگاه را به حسین احمدی، قهرمان ملی پوش هرمزگانی، تبریک گفت. وی همچنین افزود این تیم در سه سال گذشته در مسابقات جهانی ترکیه حاضر شده و خوشبختانه در یک روند رو به رشد امسال موفق شد با کمک حامی مالی خود، با ترکیب کامل به این رقابت ها برود و این حضور تاریخی و کسب مقام تاریخی پانزدهم در رشته موتورکراس رقم خورد.

وی از تمام اعضای تیم ملی، کادر فنی، ملی پوشان و خانواده بزرگ این رشته ورزشی تشکر کرد و امیدوار است که سال آینده نیز حضوری درخشان تر از امسال در این رقابت ها داشته باشیم.

هستی رضایی، ملی‌پوش 16 ساله، و مهدیس حیدرنژاد گرجی، ملی‌پوش 17 ساله، در مسابقات زنان شرکت کردند و در ریس نخست به ترتیب در جایگاه‌های 18 و 19 قرار گرفتند. دو ملی پوش کشور در ریس دوم به ترتیب هجدهم و بیستم شدند.

اعلام نفرات برتر برای مسابقات جهانی 2023

در پایان دو روز مسابقه انتخابی قهرمانان کراس سوار ایران در پیست مجموعه آزادی تهران، با اعلام کمیته فنی فدراسیون در بخش بانوان، هستی رضایی از تهران و مهدیس گرجی از مازندران، و در بخش آقایان نیز امیررضا ثابتی‌فر از تهران و علیرضا حسین احمدی از هرمزگان، به عضویت تیم ملی کراس ایران برای مسابقات جهانی ترکیه 2023 درآمدند.

به گفته مازیار ناظمی رئیس ناظمی رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ایران: این برای نخستین بار است که ایران در رشته های موتورسواری و اتومبیلرانی با ترکیب کامل زن و مرد راهی مسابقات جهانی می‌شود.

رقابت انتخابی تیم ملی برای مسابقات جهانی 2023

وی ادامه داد : فدراسیون سال 1400 با فهمیه نعمت الهی از استان فارس و سال 1401 با هستی رضایی از استان تهران، پای به مسابقات جهانی رشته موتورکراس گذاشت و این سومین حضور تاریخی ورزشکاران ایران و البته اولین‌بار با ترکیب کامل در مسابقات جهانی موتورکراس است. 

راند اول مسابقه موتور کراس 1402

نخستین راند مسابقات موتورکراس قهرمانی کشور در سال 1402 با حضور باشگاه‌ها و دستجات آزاد کشور، صبح روز جمعه مورخ 29 اردیبهشت‌ماه، در پیست ملی موتورکراس آزادی برگزار شد.

راند اول مسابقات موتور کراس قهرمانی ایران

این رقابت ها با حضور 60 ورزشکار از 12 استان و باشگاه برگزار شد و ورزشکاران در هفت کلاس به رقابت پرداختند. در پایان این مسابقات نفرات برتر مشخص شدند و جوایز خود را دریافت کردند.

دکتر مازیار ناظمی رئیس فدراسیون، فرهاد نژاد فصیحی دبیرکل، مهران همتیان و فیروزه سیدمهدی نواب روسای فدراسیون در این مرحله از مسابقات حضور داشتند. نفرات برتر مرحله نخست مسابقات موتورکراس قهرمانی باشگاهها و دستجات آزاد کشور به شرح زیر است:

کلاس بندی نفر اول نفر دوم نفرم سوم
50cc خردسالان آراد آقاجانی زهرا پورحسینی محمدطاها پورحسینی
65cc آرین نادری نسب عرفان محب علی امیرعلی اسدی
85cc رضا دیزجی محمدامین عوضی پور محمد میرزا حسینی
250cc پیشکسوتان حمید مهین خاکی فرهاد عبدالله زاده سعید قربانزاده
250cc جوانان پوریا ثابتی فر علیرضا حسین احمدی مهران حمزه خانی
450cc جوانان سینا دانشگر سهیل محبی صالح برخورداری
450cc پیشکسوتان مجید نصیرلو حامد شیخ احمدی جواد بیدی

*نتایج فوق براساس رده‌بندی فدراسیون اعلام شده است.  

source

توسط