ایسنا/خوزستان رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تلاش برای اختصاص تسهیلات مکمل برای تکمیل واحدهای در حال ساخت در بندر امام خبر داد.

غلامرضا صالحی امروز، یکم آذرماه در حاشیه بازدید از شهرک رضوان در بندرامام اظهار کرد: با توجه به سیلاب و آبگرفتگی سال ۹۹ در بندرامام و اتفاقاتی که برای بافت حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیر رسمی این شهر به وجود آمد، بحث ساماندهی و جابه‌جایی این واحدها در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، وی افزود: حدود ۴ هزار خانوار در این محلات ساکن بودند که با تصمیمات اتخاذشده ساماندهی این واحدها بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گذاشته شد.

رییس بنیاد مسکن کشور گفت: در بحث جابه‌جایی این واحدها حدود ۲۰۰ هکتار زمین از سوی راه و شهرسازی تامین و محلاتی در این زمین‌ها تعریف شد.

صالحی عنوان کرد: در این زمینه تاکنون عملیات اجرایی ۲ هزار و ۹۰۰ واحد آغاز شده و ۸۰۰ واحد نیز تا به امروز به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: تا دو ماه آینده نیز براساس برنامه زمان بندی در دست اجرا ۵۰۰ واحد دیگر نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

رییس بنیاد مسکن کشور با اشاره به اقدامات عمرانی در دست انجام در بندرامام گفت: برای انجام اقدامات عمرانی در بحث دفع آب‌های سطحی تا به امروز ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته و یک کانال برای دفع آب‌های سطحی اجرایی شده است که در بارندگی اخیر نیز عملکرد خوبی داشت.

وی ادامه داد: هم چنین در بحث آسفالت و جدول‌گذاری این شهرک‌ها اقدامات خوبی شده است.

صالحی افزود: در بحث تکمیل واحدهای مسکونی که از مهمترین مشکلات مردم است مکاتباتی انجام شده است تا مبلغی به عنوان مکمل و متمم وام‌هایی که در گذشته دریافت کرده‌اند اضافه شود.

رییس بنیاد مسکن کشور گفت: قرار است در این زمینه به هر واحد تا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان اعتبارات تکمیلی پرداخت شود.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari